У Львові реабілітували хлопчика з Харківщини, який після вибуху російського снаряду тримав свою відірвану ногу притиснутою до тіла, аби не стекти кровʼю.
Про це повідомив Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”, інформує Правда.іф.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
У Львові у Центрі дитячої медицини “Охматдит” лікувався 11-річний Сашко з Харківщини, який у січні цього року під час обстрілу в його рідному селі Малий Бурлук втратив ногу. Того дня хлопчик разом із двоюрідною сестрою Аліною ( яка якраз приїхала в гості до родичів) ішли до продуктового магазину, коли росіяни розпочали обстріл. Поряд з дітьми впав ворожий снаряд. Дівчинка померла через 10 днів перебування в реанімації. Сашко, який тримав свою відірвану ногу притиснутою до тіла, аби не стекти кровʼю, переніс чимало оперативних втручань спершу у Харкові, а далі у київському “Охматдиті”, поки не потрапив до Львова до “Охматдиту” та в “Superhumans Center”, де йому встановили протез.
За словами лікуючого лікаря хлопчика в “Охматдиті”, ортопеда-травматолога Тараса Москаля, у цій лікарні дитина була під наглядом ортопедів-травматологів, адже рана після ампутації (втрати ноги) та декілька етапів хірургічного лікування потребує окремого комплексного догляду.
“Випадок Олександра був складний, оскільки, після попереднього етапу хірургічного втручання у Сашка залишався хронічний дефект ампутаційної кукси (рана), який потребував комплексного довготривалого лікування, – каже Тарас Москаль. – Також унаслідок відсутності навантаження на праву нижню кінцівку протягом 4 місяців відбулись остеопоротичні зміни в структурі правої стегнової кістки, а саме зміна структури та щільності кістки, яка призводить до можливих переломів кістки. Такий перебіг захворювання вимагав від наших лікарів максимальної уваги до пацієнта та мультидисциплінарного підходу у лікуванні, над яким спільно працювало більше 12-ти лікарів нашого Центру та “Superhumans Сentr. Також Сашко проходив реабілітацію. Зокрема, мав заняття із фізичним терапевтом, ерготерапевтом та психологом”.
“Сашко займався з фізичними терапевтами тренуючи баланс, силу м’язів та загальну витривалість, – розповіла керівниця Клініки реабілітації гострих станів та відновного лікування дітей Оксана Гдиря. – Ерготерапевти допомагали у забезпеченні самообслуговування. А заняття з психологом відбувались як захоплюючі ігри. Наша робота була добре скоординована з командою “Superhumans Center”, на базі якого відбувався підбір та налаштування протезу”.
У лікарні також розповіли, що хлопчик вже навіть грав у футбол в протезі. Хоча вдається йому поганяти поганяти мʼяча і коли він на милицях.
Зараз Сашко переведений до “Superhumans Center” для завершального етапу лікування – процесу відновлення та реабілітації. І дуже мріє після лікування повернутись додому. Там на нього чекає чимала родина та друзі.