У Лисецькій громаді відкрили паліативне відділення для переселенців 
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Лисецькій громаді відкрили паліативне відділення для переселенців 

Автор: Світлана Якимчук
18/01/2023 21:01
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Паліативне відділення для переселенців відкрили у Лисецькій громаді, що на Івано-Франківщині. Його облаштували волонтери громадської організації “Восток-SOS” разом із селищною радою у приміщенні колишньої поліклініки.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

17 січня Національна служба здоров’я України офіційно погодила фінансування для відділення. Днями підпишуть договір, що гарантуватиме підтримку закладу впродовж року.

Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків генерального директора Лисецької лікарні Зенон Макота, передає Правда.іф.

З його слів, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в Лисецькій лікарні прийняли приблизно 500 літніх пацієнтів зі сходу України. Вони проживали та отримували лікування у різних відділеннях медзакладу. В новому відділенні зможуть розмістити 34 пацієнти.

“У нас є відповідний персонал. Цілодобово з пацієнтами перебувають медсестра та дві санітарки. Оскільки лікарня поруч — є хірург, травматолог, терапевт, психолог. Також найняли капелана”, — каже Зенон Макота.

Виконувач обов’язків генерального директора лікарні розповідає, пацієнтів лікували, зокрема, і від уламкових поранень.

Паліативне відділення для переселенців відкрили у Лисецькій громаді на Івано-Франківщині
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, під час перебування в лікарні 14 вимушених переселенців померли. Хворих, які одужали, переселили у пристосоване житло. Кількох з них забрали родичі.

Зенон Макота додає, середній вік пацієнтів – від 70 до 90 років. Дехто з них не має рідних, хтось — не пам’ятає, що вони у нього є. Кільком десяткам довелося виготовляти паспорти через втрату документів.

З пацієнтами хоспісу працює психологиня, переселенка з Києва Олександра Питлюк-Смеречинська. Окрім цього, жінка надає волонтерську психологічну допомогу військовим.

“Наше завдання – дати їм той прихисток, який дозволить “включити” оце бажання жити. Ну і допомогти, щоб це життя було якимось якісним, яке б не складалося лише з очікування того, коли воно закінчиться”, – каже Олександра Питлюк-Смеречинська.

Віктор Мусієнко приїхав на Івано-Франківщину евакуаційним потягом з Краматорська. У Лисці медики виявили, що він – важко хворий. Син Віктора воює на фронті.

“Коли я захворів, потрапив сюди. Тут відкрили центр, дуже подобається мені. Хороші медсестри, керівництво розумне. Все добре”, – каже Віктор Мусієнко.