У рамках міжнародного проєкту «Збереження Карпатських пралісів», цьогоріч науковці разом із працівниками служби державної охорони НПП «Гуцульщина» здійснили 221 патрулювання за допомогою системи моніторингу біорізноманіття SMART.
Загальна тривалість всіх патрулів – 1741 година та протяжність – 2874 км. У літній період було встановлено 25 фотопасток на всій території НПП у визначених точках, відповідно до методики, за якою здійснювалися спостереження за тваринами.
У результаті було зроблено 2704 світлини і зафіксовано 10 різних видів тварин, про це пише Правда іф з посиланням на фб-сторінку Національного природного парку “Гуцульщина”.
Серед них: козуля європейська, олень шляхетний, кабан, лисиця руда, борсук європейський, куниця лісова, білка звичайна, миша лісова, яструб, синиця велика.
“Найбільше світлин зафіксовано з лисицею, козулею та кабаном. Є навіть кумедні фото з лисицею, яка вночі несе здобич – вкрадену курку, а інша заглядає в камеру, позуючи на автопортрет. А ще оригінальна світлина – козуля в стрибку. Зафіксовано максимум 3 козулі на одному фото, та стадо кабанів – 7 особин”, – йдеться в повідомленні.
Чимало світлин було зроблено з людьми, їх улюбленцями псами і навіть котами.
Цей проєкт є частиною Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ).