14 травня У Парку історії Землі, що поблизу Богородчан на Івано-Франківщині, покажуть копію волохатого носорога, якого знайшли науковці в 1907 році у Старуні.
Доктор біологічних наук, провідний науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН України Андрій Бокотей нагадав про сенсацію початку ХХ століття – в Старунській копальні знайшли тушу мамонта та волохатого носорога, пише Галка.
«Це були не кістки, а саме туша, яка законсервувалася у нафті та інших речовинах. Його вік 23 тисячі років. Тепер копію носорога зробили в тій же формі, в якій його знайшли науковці», – говорить фахівець.
Він додає, що Україна зараз на слуху, тому важливо говорити про такі знахідки світового рівня. Адже раніше про ці знахідки знали виключно в науковому та музейному середовищі.
«Є неймовірний потенціал знайти там ще щось, адже у 19 столітті нафта там залягала відкрито. Ділянка існує дуже давно, коли там ще мандрували мамонти та носороги. Є кілька стоянок людей, тому є можливість знайти законсервованих людей тих часів», – додає Бокотей.
Він відзначає, що проводити розкопки на цій території – неймовірно великі гроші. Має бути авторитетна особа, яка візьме на себе ці розкопки, та меценат, який допоможе з фінансуванням.
14 травня у Парку історії землі презентують копію волохатого носорога часів льодовикового періоду. Кореспондентка ТСН, заслужена журналістка України Алла Пасс поділилася, що це буде унікальний захід.
«Ці копії були у провідних музеях світу – Лондону, Токіо, Зальцбург, Брюссель. Наша історія почалася ще у 2019 році, коли я знімала сюжет про метеорит, але чоловік заговорив про кроманьйонця. Тоді я загорілася ідеєю його знайти».
Саме з цього і почалося історія з волохатим мамонтом, оригінал якого опинився у Краківському музеї.
Крім носорога у Старуні знайшли комах, залишки рослин, насіння, плоди, частина жаби та інші. У музеї НАН зберігається понад 600 таких залишків.
Головне фото: копія носорога у Кракові, з групи Історія с. Молодків