13 C
Ivano-Frankivsk
Неділя, 31 Травня, 2020
Альгінатна маска для обличчя за   ̶2̶8̶0̶1 грн! FineLine
ОТРИМАТИ
Головна Здоров'я У одному із прикарпатських містечок виявили 107 нових випадків раку

У одному із прикарпатських містечок виявили 107 нових випадків раку


Альгінатна маска для обличчя за   ̶2̶8̶0̶1 грн! FineLine

ОТРИМАТИ


Кількість онкологічних захворювань у Калуші збільшується щороку. Якщо у 2016 році на обліку в онколога Калуської міської поліклініки перебував 1561 хворий, то у 2017 році ця кількість зросла до 1679, а в 2018 — до 1779, пише “Нафтохімік-Калуш”.

Як повідомив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин, за 8 місяців цього року вже виявлено 107 нових випадків онкології, що становить 197,9 на 100 тисяч населення при обласному показнику 126,6 на 100 тисяч населення. У місті виявляється 61,5% випадків раку серед всіх хворих, виявлених по району.

При цьому медиків непокоїть, що збільшується кількість хворих в четвертій стадії: з 18,2% у 2018-у році до 20,9% у цьому році.

На перше місце за кількістю хворих вийшов рак шкіри — 13 осіб, з яких 100% проліковані і занедбаних форм нема. На другому місці — рак грудної залози: 11 хворих, проліковано 9-ох, занедбаних немає. Третю позицію займає рак легень — 10 хворих, занедбаних 7, пролікувалися лише 54%.

“Загалом показники по онкології залежать від вчасної діагностики, тому обстеженню слід приділяти особливу увагу. При правильному виборі тактики лікування 90% хворих з першою стадією живуть більше 10 років. Щодо раку легень, то для ранньої діагностики пухлинних станів необхідна рентгенографія, а не флюорографія”, — зауважує головний лікар.

За словами Михайла Гаврилишина, поліклініка потребує суттєвого оновлення діагностичного обладнання (томографа, рентгенапарата, УЗД-апаратів). Більше року у центрі не працює мамограф. Він відслужив 10 років, і фірма, яка його обслуговувала, дала заключення, що він вже не підлягає відновленню. Щоб придбати новий, необхідно близько 6,5 млн гривень.  Відповідно без допомоги міського бюджету комунальне підприємство вирішити це питання не може.

За кошти закладу в цьому році змогли оновити лабораторне обладнання. На його придбання витратили 2,3 млн гривень.

Залишіть коментар

avatar
  Підписка  
Сповіщення про
- РЕКЛАМА -
  • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
  • Купити квартиру Івано-Франківськ
  • цитадель
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!

Досліження показало, що додатки для діагностики здоров’я можуть помилятися

0
Багато людей звертаються до Google або спеціальних програм для самостійної діагностики, але онлайн-перевірки симптомів є точними тільки в третині випадків.Такі дані були отримані в новому дослідженні австралійського Університету Едіт...
Альгінатна маска для обличчя за   ̶2̶8̶0̶1 грн! FineLine
ОТРИМАТИ
close-image
close-link