-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Польщі встановлять пам’ятник священику з Прикарпаття

-Реклама-spot_img
spot_img
Пам’ятник блаженному священномученику Омелянові Ковчу, якого ще називають «парохом Майданека», повстане на проспекті Мучеників Майданека поруч з Музеєм концтабору Майданек у польському місті Люблін.
news-image: У Польщі встановлять пам’ятник священику з Прикарпаття
На це одноголосно дала згоду Рада міста під час сесійного засідання у четвер, 22 лютого, йдеться на сайті УГКЦ.
«Сьогоднішнє рішення Ради міста є важливим символічним жестом, значення якого виходить далеко поза межі Любліна. Будівництво пам’ятника отцю Ковчу — це й знак вшанування пам’яті усіх жертв нацизму та важливий крок для об’єднання зусиль українського та польського народів проти новітньої загрози для Європи і світу, яку несе сучасний кремлівський авторитарний шовінізм», — наголосив голова Комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник. Він разом з Генеральним консулом України в Любліні Василем Павлюком, отцем-митратом Стефаном Батрухом, парохом УГКЦ в Любліні, авторами проекту: скульптором Олександром Дяченком та архітектором Мартою Дяченко, виконавчим секретарем комітету з питань будівництва пам’ятника Орестом Чебеняком взяв участь у засіданні Ради.
«Рішення Ради демонструє, що навіть у складних ситуаціях взаємних стосунків можна знайти порозуміння, а особа блаженного Омеляна Ковча є для цього добрим символом», — зазначив отець Стефан Батрух.
В резолюції сесії сказано, що постать отця Ковча є «символом поєднання та примирення людей». Омелян Ковч був українським греко-католицьким священиком, що загинув в 1944 році у концтаборі Майданек у віці 60 років. Його відкритість до кожної людини, незалежно від національної чи релігійної приналежності особливо проявилися у найважчі часи Другої світової війни. «Перебуваючи у нацистському концтаборі Майданек о. Омелян Ковч зберіг дух самопожертви, щоденно провадячи священниче служіння для ув’язнених», — вказується в проекті резолюції, яку підготував Департамент архітектури і будівництва міста Любліна.
В дозволі на будівництво пам’ятника визначено не лише місце розташування, але й скульптурне та архітектурне вирішення. Зокрема на постаменті будуть слова отця Омеляна з його листа з Майданека у 1944 році:
«Тут ми всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші та естонці. Я єдиний священик серед них. Я навіть не можу собі уявити, як вони будуть тут без мене. Тут я бачу Бога, який є однаковим для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той же Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли я молюся, кожен теж молиться… Вони вмирають по-різному, і я допомагаю їм пройти цей маленький місточок до вічності». Напис буде в трьох мовах: українською, польською, на івриті.
Нагадаємо, що 9 березня 2016 року відбувся візит Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава та Івана Васюника, голови Комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча, до Любліна, під час якого були досягнуті домовленості з владою міста щодо початку процесу підготовки та будівництва пам’ятника.
Кошти на пам’ятник планується отримати від пожертв приватних осіб та організацій.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні