-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У пошуках себе та роботи: історії прикарпатців, яким довелося змінити професії ФОТО та ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Понад 11 тисяч жителів Івано-Франківщини – безробітні. Як розповів Суспільному Карпати директор обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк, більшість із них мають вищу освіту. Однак, за його словами, найбільше вакансій роботодавці пропонують людям з робітничими спеціальностями.

Франківка Віталія Заліська закінчила Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу 3 роки тому. Дівчина навчалася на спеціальності “Геодезія та землеустрій” і планувала працювати за професією.

“Я — магістр з червоним дипломом. Я була юна, амбіційна і йти просто так навчатися, щоб не працювати за професією, – не входило у мої плани. Найбільша проблема, коли ти шукаєш роботу, — у тому, що потрібно мати досвід, якщо ти хочеш мати більш-менш нормальну зарплату. Звідки брати досвід, якщо без нього ніхто тебе не хоче приймати на роботу”, – розповідає Віталія Заліська.

Франківка Віталія Залінська

- РЕКЛАМА-

Франківка Віталія Залінська

Віталія рік перебувала на обліку центру зайнятості як безробітна. За цей час їй запропонували одну вакансію за спеціальністю. Відтак дівчина вирішила відкрити салон краси.

“Коли я йшла на курси бровіста, то спочатку це мало бути хобі для душі, яке переросло в роботу. Як склалося, так склалося. Я зовсім про це не жалію, рада, що в житті все склалося саме так, а не інакше”, – каже дівчина.

В обласному центрі зайнятості зареєстровано понад 11 тисяч безробітних. З них більше половини – люди з вищою освітою. Понад 30 % — віком до 35 років.

Прикарпатці, які перебувають на обліку у центрі зайнятості за віком та освітою. Інфографіка: Суспільне Карпати

Прикарпатці, які перебувають на обліку у центрі зайнятості за віком та освітою. Інфографіка: Суспільне Карпати

За словами директора обласного центру зайнятості Василя Цимбалюка, найбільше вакансій у центрі — для представників робітничих професій.

Директор обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк

Директор обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк

“Це — продавець продовольчих/непродовольчих товарів, кухар, бармен, офіціант, адміністратор залу. Бухгалтер – затребувана професія, швачка, в’язальник джгутів”, – розповідає Василь Цимбалюк.

У центрі профтехосвіти обласного центру зайнятості від початку цього року пройшли навчання за робітничими професіями 72 прикарпатці з вищою освітою.

Франківка Мирослава Гуляк

Франківка Мирослава Гуляк

Одна із них – Мирослава Гуляк. Жінка понад 20 років працювала бухгалтеркою, однак зараз влаштуватися на роботу за спеціальністю не може. Тому вирішила перекваліфікуватися на адміністратора.

“Я навіть не думала, що професія адміністратора така всебічно задіяна. Нас навчають і основ медичної допомоги, пожежної безпеки, спілкування з клієнтами, основи менеджменту”, – каже Мирослава Гуляк.

Заступниця директора Івано-Франківського вищого професійного училища № 13 Надія Гудименко

Заступниця директора Івано-Франківського вищого професійного училища № 13 Надія Гудименко

Заступниця директора Івано-Франківського вищого професійного училища № 13 Надія Гудименко розповідає, цього навчального року тут виконали план прийому абітурієнтів на 103 %, однак попередні роки у закладі були недобори вступників.

Історії прикарпатців, яким довелося змінити професії, аби знайти роботу

За словами Надії Гудименко, в училищі готують студентів за десятьма професіями. Матеріально-технічну базу не оновлюють за гроші з міського бюджету. Щоб бути конкурентоспроможним, закладу доводиться робити це самостійно.

“Сучасне обладнання високотехнологічне, яке коштує достатньо багато грошей, ми не можемо собі дозволити, оскільки коштів не маємо. База щороку оновлюється. Ми маємо надходження з виробничої практики, благодійні надходження і тому завжди плануємо, що саме необхідно купити у майстерню. Ми це робимо з позабюджетних грошей, оскільки бюджетні кошти тільки йдуть на стипендію і на зарплату”, – розповідає Надія Гудименко.

Історії прикарпатців, яким довелося змінити професії, аби знайти роботу

За її словами, найбільш популярні серед студентів училища професії з обслуговування автомобілів та електротехнічного напряму.

До слова, у січні-травні 2021 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 5,5 тисяч людей, які мали статус безробітного, що на 76 % більше, ніж у січні-травні 2020 року.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні