Майстерклас з виготовлення солом’яних різдвяних павуків відбувся днями у бібліотеці-філії № 22 Івано-Франківської міської центральної бібліотечної системи, що у селі Тисменичани Івано-Франківської міської територіальної громади.
Як повідомили в Івано-Франківській МЦБС, солом’яні «павуки» є одним з найдавніших творінь із соломи, і мабуть, найзагадковішим. Традиція виготовляти різдвяних «павуків» була переважно справою жіночих рук, інформує Правда.іф з посиланням на Фіртку.
Організатори майстеркласу розповіли, що підвісні декоративні конструкції славилися прикрасою селянського житла і традиційним оберегом дому та його господарів. Вважалося, що вони охороняли будинок, приносили добробут і щастя в сім’ю, вбираючи в себе всю негативну енергію, яка була присутня в будинку. Майстерклас відбувся під гаслом «Різдвяний «павук» – оберіг та символ родоводу».
Юні учасники заходу з цікавістю слухали розповідь про використання соломи в українському побуті, про її декоративні та цілющі властивості. Та найбільшого захоплення і задоволення принесла робота над створенням «павучка». Діти натхненно нанизували соломку до соломки. Праця виявилась кропітка, важкувата, але принесла бажані результати. Винагородою ж за працю, став гарненький павучок виготовлений власноруч.