-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Прикарпатському університеті синтезують магнітні наночастинки для лікування раку

-Реклама-spot_img
spot_img

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника синтезують магнітні наночастинки для лікування раку. Їх використовують в одному з варіантів лікування раку – магнітній гіпертермії.

Про це Суспільному Карпати повідомила директорка Навчально-наукового центру хімічного матеріалознавства і нанотехнологій Тетяна Татарчук. 

“Магнітними наночастинками я займаюся вже багато років. Моя кандидатська дисертація була присвячена їхньому синтезу і дослідженню як каталізаторів. Тепер ми шукаємо нові напрямки досліджень, намагаючись долучитися до вирішення найгостріших проблем людства”, – каже науковиця.

- РЕКЛАМА-

Магнітні наночастинки використовуються в магнітній гіпертермії. Лікар вводить їх в пухлину і прикладає змінне магнітне поле. Магнітні наночастинки нагріваються (приблизно до 41-45 градусів) і викликають руйнування ракових клітин. Магнітне поле не нагріває нормальні тканини тіла і тому сусідні органи залишаються неушкодженими.

Магнітна гіпертермія більш безпечна, ніж гамма-терапія, але ставить високі вимоги до наночастинок. Магнітні частинки мають бути дуже малесенькі – приблизно 10 нм (це в 1000 разів менше, ніж товщина волосини) і то того ж всі повинні бути однакового розміру.  А ще матеріал наночастинок має бути біосумісний.

“Тому зараз ми знаходимося на етапі глибшого дослідження”, – каже учена. 

Магнітні наночастинки синтезують в лабораторії центру новим опрацьованим методом і випробовують їх на спеціально створеній установці магнітного нагрівання, створеній в рамках проєкту “Металоксидні магнітокеровані наноструктури для екологічних та біомедичних застосувань” під керівництвом професора кафедри хімії Олександра Шийчука. За словами Тетяни Татарчук, вдалося помітно поліпшити показники нагрівання порівняно з еталонами.  

“На сьогодні ми отримали наноматеріал, який має необхідні магнітні властивості і може бути потенційно використаний, але ще маємо співпрацювати з біологами і токсикологами, які б перевірили, чи немає негативної дії на організм, – каже Тетяна Татарчук. – Шукаємо зараз партнерів, які б дослідили властивості цих наночастинок на живих об’єктах. На початок треба зробити перевірку на мишах. Якщо отримаємо результат, то обов’язково поділимося із суспільством”.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні