У мисливських угіддях державних підприємств Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства та інших користувачів мисливських угідь Прикарпаття закінчився облік чисельності диких мисливських тварин. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
До таксаційних заходів залучалися єгері державних лісомисливських господарств, мисливствознавці, користувачі мисливських угідь у районах, представники держспоживслужби, управління екології та природних ресурсів та держекоінспекції, УТМР, громадських природоохоронних організацій.
Підрахунок тварин проводився різними методами: шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, шумовим прогоном у лісових масивах, де проводитиметься ліцензійне полювання, підрахунком слідів на сніговому покриві.
Під час обліку визначається чисельність тварин та місця їх перебування на території господарств, розраховуються норми добування певних видів на наступний мисливський сезон, визначається динаміка чисельності тварин, ухвалюються рішення щодо необхідності часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини.
За даними обліку диких тварин на початок 2020 року в мисливських угіддях Івано-Франківської області обліковано 113 особин ведмедя, 100 особин рисі та 65 особин дикого кота, які занесені до Червоної книги України. Також облікуються рідкісні види тварин і птахів, серед яких видра, глухар, горностай та ін.
Крім того, у лісах Прикарпаття мешкають понад півтора тисячі особин оленя благородного, кабана дикого (1640 голів), більше шести тисяч козуль, понад 700 особин лисиці, 1800 особин куниці лісової та понад тисячу куниці кам’яної, 23 тис. особин зайця-русака та близько 26 тис. птахів.