Про це повідомляє РБК-Україна.
Камбін на засіданні 25 квітня погодив законопроект про Антикорупційну стратегію на 2018-2020 роки, яка передбачає створення Вищого антикорупційного суду.
Законопроект підготований з метою визначити комплекс заходів, направлених на пониження рівня корупції в Україні та подальше просування антикорупційних ініціатив у країні.
Зокрема, у розділі попередження корупції в судовій системі вказані заходи, покликані забезпечити створення Вищого антикорупційного суду та прийняти заходи для початку його роботи. Крім того, стратегія передбачає прийняття закону про скасування депутатської недоторканості із забезпечення непритягнення їх до відповідальності за результати голосування у Раді, за виключенням відповідальності за наклеп та образи.
Створення антикорупційного суду є одним із головних умов надання Україні чергового траншу в рамках програми Міжнародного валютного фонду.
- Нагадаємо, президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про Антикорупційний суд. У Раді оприлюднили текст законопроекту.
- Втім, у МВФ заявили, що президентський законопроект про Антикорупційний суд порушує зобов’язання України.
- У Порошенка вважають, що закон про Антикорупційний суд відповідає вимогам Венеційської комісії.
- В Адміністрації президента обіцяють, що процес відбору суддів Антикорупційного суду контролюватимуть експерти міжнародних організацій-партнерів України.
- Світовий банк вимагає від України змінити законопроект про антикорупційний суд згідно рекомендаціям Венеційської комісії для отримання фінансової підтримки у розмірі $800 млн.
- Євросоюз офіційно виступив із критикою президентського законопроекту про Антикорупційний суд.
- Представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що президентський законопроект про Антикорупційний суд змінять відповідно до рекомендацій Венеційської комісії та МВФ.
- У лютому посол США в Україні Марі Йованович заявила, що Антикорупційний суд має відповідати вимогам Венеційської комісії.