У Рогатині під час будівництва випадково натрапили на об’єкт археологічної спадщини
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Рогатині під час будівництва випадково натрапили на об’єкт археологічної спадщини

Автор: Світлана Якимчук
15/07/2021 11:13
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Археологічний об’єкт з підземними ходами виявили під час риття котловану під нову забудову у Рогатині на Івано-Франківщині. Будівельні роботи просять призупинити.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Про це повідомив керівник Прикарпатської археологічної експедиції при охоронній археологічній службі України Інституту археології НАНУ, директор “Музею мистецтв Прикарпаття”Василь Романець, пише Суспільне Карпати.

“Два дні тому (12 липня — ред.) на площі Роксолани у Рогатині, ближче до пам’ятки Різдва Богородиці, під час риття котловану під нову забудову знайшли потужний культурний шар з підземними ходами, — розповідає Василь Романець. — Сьогодні ми вже зв’язалися і передали владі, що необхідно, відповідно до закону, провести археологічні дослідження. Їх треба розпочинати вже, адже йде будівництво, щоб воно не пішло вперед і не зруйнувало той культурний шар, ті підземні ходи”.

З його слів, не всі забудовники сприяють дослідженням. Вони вважають, що це затримуватиме процес будівництва і їм того не хотілося б: “Наразі я звернувся до архітектора територіальної громади, щоб негайно призупинити будівельні роботи і назавтра повідомити ситуацію, щоб ми могли приступати до дослідження”.

За словами Романця, будь-який власник чи користувач земельної ділянки, який під час роботи виявив археологічний об’єкт, зобов’язаний повідомити про це державному органу охорони культурної спадщини. Після того проводиться дослідження Інституту археології. І лише після вивчення об’єкта, роботи на ділянці можуть продовжитися.