У січні в області активізувалась політична благодійність — ОПОРА

У січні прикарпатські політики та партійні організації активно займалися благодійністю. ОПОРА зафіксувала 16 фактів надання благодійної допомоги та безкоштовних послуг і закликає суб’єктів виборчого процесу під час виборів розмежувати власну агітаційну діяльність від благодійної.

Результат пошуку зображень за запитом "опора"

17 січня благодійна організація «Благодійний фонд Тараса Виноградника» спільно з  партією Народний Рух України влаштували благодійний перегляд кінострічки «Шлях додому» для школярів із Богородчанського, Рожнятівського та Косівського районів Івано-Франківської області. Участь у благодійній акції взяли майже 500 школярів, інформують “Вікна” з посиланням на грмоадянську мережу ОПОРА.

Голова БО «Благодійний фонд Тараса Виноградника» Тарас Виноградник є заступником голови Івано-Франківської крайової організації Народного руху України, депутатом Івано-Франківської облради.

4 січня Брошнів-Осадівська територіальна організація політичної партії «БПП «Солідарність» передала  продуктові набори для бійців Операції об’єднаних сил на Сході України. У Брошнів-Осадівській ОТГ, з ініціативи голови громади Назарія Іваніва та за сприяння фракції «Солідарності» в селищній раді підготували та відправили святкові смаколики для бійців ООС, які зустрічатимуть Різдво на передовій», — повідомляють у дописі на сторінці ОТГ у Фейсбуці.

Члени  фракції політичної партії  «Об’єднання  Самопоміч» в обласній раді подарували стенди «Захисник вітчизни» Старокривотульській ЗОШ. Створення стендів профінансувала фракція політичної партії «Об’єднання Самопоміч» в обласній раді. На сторінці «Об’єднання Самопоміч – Тисменицький район» повідомляється про те, що акція відбулася у День вшанування пам’яті героїв Крут: «Дискутували про важливість національно-патріотичного виховання молодого покоління. Після уроку учням та вчителям передано сучасні стенди «Захисник Вітчизни», які були виготовлені для класу допризовної підготовки юнаків за ініціативи фракції «Об’єдання Самопоміч» в обласній раді».

А на сторінці «Об’єднання «Самопоміч» – Івано-Франківщина» 18 січня поінформували про передачу 50 комплектів стендів «Захисник Вітчизни» Чорнопотоківському ліцею та Надвірнянській ЗОШ №3. Передали благодійну допомогу депутат обласної ради Святослав Никорович, депутати Надвірнянської міськради Тарас Зіняк та Олег Головко, а також один із ініціаторів їх створення помічник народного депутата України Олег Кушнір.

Крім того, обласна організація політичної партії «Об’єднання Самопоміч» надає безкоштовну правову допомогу у вирішені земельних спорів, квартирних питань, відносин із владою, консультацій по виплаті пенсій, матеріальної допомоги учасникам АТО.

18 січня  Надвірнянська районна організація партії «Народний фронт» організувала і профінансувала благодійну Святу вечерю на Водохреща для безпритульних і малозабезпечених осіб у Надвірній. Про це дізнаємося із допису на сторінці організації у Фейсбуці. Кількість осіб та вартість допомоги неможливо встановити.

Як дізнаємося із соціальної мережі Фейсбук, обласна організація політичної партії «Об’єднання Самопоміч» розпочала надавати безкоштовну правову  допомогу. «Отримати правову допомогу у вирішенні земельних чи квартирних питань, відносин з владою, консультації по виплаті пенсій чи матеріальної допомоги учасникам АТО можна в офісі партії «Самопоміч». Юристи надають допомогу у досудовому вирішення питань. Усі консультації надають безкоштовно», — йдеться у дописі за 29 січня, розміщеному на сторінці «Об’єднання «Сапомопіч» – Івано-Франківщина». Консультації пропонують отримати  жителям Івано-Франківська та області.

У Бурштині в офісі-приймальні партії ВО «Батьківщина» надаються безкоштовні юридичні послуги, консультують з питань земвлевпорядкування, комп’ютерної грамотності та навчають англійської мови. У центрі захисту громадян, що працює у вищезгаданій приймальні, спостерігачеві ОПОРИ вручили роздрукований на папері графік прийому депутатів Бурштинської міської ради від ВО «Батьківщина» та графік надання безкоштовних консультацій. За повідомленням ЗМІ, Центр захисту громадян у Бурштині відкрили силами міської партійної організації ВО «Батьківщина» та керівника виборчого штабу і депутата обласної ради Андрія Іваськіва.

У січні зафіксовано благодійну діяльність Фонду кандидата у Президенти України Олександра Шевченка «Новий Івано–Франківськ». У дописі в мережі Фейсбук за 15 січня на сторінці народного депутата Віктора Шевченка йдеться: «Першачки на лижах. Четвертий рік поспіль на запрошення народного депутата Віктора Шевченка та за підтримки благодійного фонду Олександра Шевченкапершокласники із Калуського, Галицького та Рогатинського районів вчаться кататися на лижах». Школярів вчили кататися на лижах на гірськолижному курорті «Буковель».

За ініціативи народного депутата України Олександра Шевченка туристичний комплекс «Буковель» вже більше 10 років навчає дітей-сиріт та дітей учасників російсько-української війни кататись на лижах. Все це відбувається завдяки співпраці з Міжнародними благодійними фондами «Нове покоління» та «HelpUsHelpTheChildren» (HUHTC).

«На запрошення Олександра Шевченка дітки-сироти з усієї України навчились кататись на лижах», — йдеться у дописі за 13 січня на особистому сайті народного депутата Олександра Шевченка.

Також здійснював благодійну діяльність Центр військової підготовки та інформації Олександра Шевченка на користь  кандидата Олександра Шевченка. У січні Центр передав бійцям 10 окремої гірсько-штурмової бригади 60 літрів пального для бензоагрегата, а також 10 тактичних сумок для батальйона «Айдар». Про це дізнаємося із дописів на сторінці керівника Центру Віталія Мерінова за 6 та 29 січня. «За допомогою для військових звертайтесь в офіс Центру – Площа Міцкевича 8/10», — анонсують у дописі.

Окрім того, згаданий Центр, за повідомленням на сторінці Віталія Мерінова, організував поїздку до Буковелю для півсотні бійців, сімей загиблих учасників АТО та волонтерів. Участь в організації заходу взяло також «Івано-Франківське об’єднання учасників бойових дій, інвалідів війни, сімей загиблих».

Міжнародний  благодійний  фонд  «Покуття»,  ініціатором якого є  народний депутат Андрій Іванчук (фракція політичної партії «Народний фронт»), подарував комп’ютерні класи для 4 шкіл Коломийського району, проектор для іншої школи, а також планшети учням, які показали найкращі результати на ІТ-олімпіаді.

«Чудова новина!  Ще 4 школи на Коломийщині отримали сучасні комп’ютерні класи від нашого фонду. Це Спаська, Підгайчиківська, Воскресінецька та Угорницька школи. А Гвіздецька школа, яка вже має клас від фонду, отримала проектор. Ці подарунки виграли на ІТ-олімпіаді у політехнічному коледжі учні цих навчальних закладів. Учасники з найкращими результатами також отримали планшети. Засновник фонду – коломиянин і народний депутат Андрій Іванчук привітав переможців і вручив подарунки», -— розповідається у дописі за 26 січня на сторінці «Благодійного фонду Покуття» у Фейсбуці.

Окрім того, у січні фонд «Покуття» повідомив про запуск масштабного проекту із роздільного сортування сміття на Коломийщині. Першими, як повідомляється у дописі на сторінці фонду за 29 січня, контейнери для сортування сміття у рамках проекту «Чиста Коломийщина» отримали учні Ковалівської ЗОШ.

«ОПОРА продовжує відстежувати благодійну діяльність не лише потенційних кандидатів у президенти, але й політичних партій та ймовірних кандидатів у народні депутати. Адже після президентської кампанії стартує парламентська, на перебіг якої може мати вплив благодійність політиків», — роз’яснює координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборам в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

За його словами, Закон України «Про вибори Президента України» забороняє проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Така діяльність під час виборів може бути розцінена  як непрямий підкуп виборців, за що передбачено адміністративний штраф  на громадян від 510 до 850 грн і на посадових осіб – від 850 до 1360 грн згідно ст. 212-10 КУпАП або покарання  відповідно до частини  3 статті 160 Кримінального кодексу України – обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

«Закликаємо кандидатів на посаду Президента, політичні партії, які є суб’єктами висунення кандидатів у Президента під час виборчої кампанії розділити агітацію та діяльність благодійних фондів, які з ними пов’язані, та власну агітаційну діяльність», — наголошує Богдан Морикіт.

(Visited 49 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3308

загрузка...

«Приватбанк» завищив вартість курорту «Буковель» майже на мільярд 16:53

У 2016 році службовці «Приватбанку» завищили вартість гірськолижного курорту в Буковелі на 800 мільйонів гривень, а потім віддали його під заставу НБУ для отримання великого стабілізаційного кредиту. Отримані кошти були...

СБУ підозрює "буковелівських" дорожників у крадіжці кількох мільйонів бюджетних гривень (документ) 17:31 9 коментарів

В провадженні старшого слідчого в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області перебувають матеріали кримінального провадження №22018070000000105 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч....

Заволодіння землею під "Буковель" і дивні тендери на дороги: "Зворотний бік" Олександра Шевченка і його бізнесу 12:03 2 коментарі

Бізнесмен Олександр Шевченко балотується в президенти України і розповідає, що хоче побудувати таку ж процвітаючу Україну, як його дітище – гірськолижний комплекс "Буковель". Втім, розслідування журналістів програми "Зворотний бік" показує,...

У скандального прикарпатського олігарха Олега Бахматюка врешті заберуть лікеро-горілчаний завод в Івано-Франківську - ЗМІ 23:08

Спустя почти 4 года разбирательств НБУ добился вердикта о взыскании со структуры владельца Ukrlandfarming ликеро-водочного завода в Ивано-Франковске У одного из самых упорных должников Украины – владельца агрохолдинга Ukrlandfarming Олега...

Шевченко депутатськими запитами вибиває гроші на підряди своїй фірмі, – ТСН 22:19 2 коментарі

Народний депутат Олександр Шевченко звернувся із депутатським запитом до прем’єр-міністра щодо виділення коштів на виконання капітального ремонту дороги за підрядом, який виграла близька до нього фірма “ПБС”. Про це йдеться...

Базу НБУ "Прикарпаття" в Яремче продають за 32 мільйони 20:56

Фонд державного майна виставив на продаж недобудований оздоровчий комплекс «Прикарпаття». Про це йдеться на сайті публічних закупівель «ProZorro.Продажі», інформує кореспондентка Бліц-Інфо. База розташована на земельній ділянці загальною площею 2,7303 га у місті...

В Івано-Франківську фірма з фіктивними документами виграла тендер на 4 млн. гривень 17:46

Експерти “Антикорупційної платформи” з'ясували, що новостворене підприємство “Карпатновобуд” виграло в Івано-Франківську торги на ремонт міжбудинкових проїздів, надавши у тендерній пропозиції сумнівний договір. У системі публічних закупівель Prozorro є випадки, коли...

У Франківську тендер по ремонту автомобілів для комунального підприємства у розмірі понад мільйон гривень, виграв підприємець з одним працівником у штаті 15:44 1 коментар

Комунальне підприємство «Муніципальна дорожня компанія» за результатами відкритих торгів уклало п’ять договорів з приватним підприємцем Романом Сербіним на ремонт та технічне обслуговування транспорту. Сума усіх контрактів становить 1,28 млн грн,...

Суд арештував 15 земельних ділянок "Скорзонери" на "Буковелі" 10:55

Арешт накладено за клопотанням Генпрокуратури в рамках справи про заволодіння екс-керівниками ПриватБанку 19 млрд грн рефінансування від Нацбанку. Печерський районний суд Києва заарештував майно компанії ДніпроАзот, Марганецького та Орджонікідзевського гірничозбагачувальних...

Прикарпатський нардеп Іванчук попався на нових ''золотих'' перельотах 08:31 7 коментарів

У розпорядженні OBOZREVATEL опинилися дані про перельоти скандального заступника голови фракції "Народний фронт" уродженця Коломиї Андрія Іванчука за 2018 рік. Виходячи з них, політик 17 разів користувався послугами приватних авіаперевезень,...

Куди йдуть благодійні внески в обласній лікарні або для чого стільки паперу лікарям? 21:47 5 коментарів

СТИК проаналізував закупівлі Івано-Франківської ОКЛ в системі ProZorro та дані платформи Zакупівлі на Texty.org, яка охоплює базу закупівель з 2008 року. Обласна клінічна лікарня через ProZorro розіграла 347 тендерів. За...

У Франківську місцевий депутат написав заяву до поліції через земельні махінації свого колеги-народного обранця та сільського голови Вовчинця (заява) 20:48 23 коментарів

У Франківську місцевий депутат написав заяву до поліції через земельні махінації свого колеги-народного обранця та сільського голови Вовчинця. На електронну пошту редакції нашого сайту Правда іф, прийшла копія позовної заяви,...

Поліція вимагає хабарі у іноземних туристів, які їдуть відпочивати на прикарпатський гірськолижний курорт "Буковель" - губернатор 20:42 8 коментарів

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль заявив про масові побори українських поліцейських з румунських туристів, пише видання Today.ua: “Закарпатська ОДА просить вибачення у громадян Румунії, котрі через Закарпаття приїжджають в...

Як на Франківщині карають за порушення у публічних закупівлях і чому це не діє 17:09

За роки роботи системи ProZorro контролюючі органи і громадськість фіксували численні порушення у сфері публічних закупівель. Закон регламентує, кого і за які порушення законодавства про закупівлі можна притягнути до адміністративної...

Скандальний франківський забудівник-"укропівець" плутає своє майно із державним? 20:08 4 коментарі

Скандальний франківський забудівник-"укропівець" плутає своє майно із державним? Жителям Івано-Франківська цей політик вже знайомий, завдяки знищенню ним родинної садиби музею Гриневичів. Тепер черга дійшла і до жителів Косівщини... Так депутат...

Використати державне крісло: як збудував приватний бізнес на Прикарпатті медичний "клан" Митників (відеопрограма) 14:27 14 коментарів

Лікарські династії, що використовують державні посади, аби заснувати і провадити власний бізнес, – родина екс-міністра охорони здоров'я Зіновія Митника створила на Прикарпатті лікарсько-фармацевтичний конгломерат. На території Івано-Франківської обласної лікарні розташувався...

ДФС: вартість готелю на курорті "Буковель" завищили на 800 млн грн під рефінанс Приватбанку 10:55

Відповідно до ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 24 січня, слідчі Державної фіскальної служби здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні №32018000000000067 від 27.11.2018, в рамках якого, як зазначається, встановлено, що...

У Коломиї судитимуть податківця, який погорів на хабарі у 200 тисяч гривень 12:36 4 коментарі

У Коломийському суді знаходиться справа щодо чоловіка, який отримав 200000 грн хабара. Про це повідомляє прес-служба Коломийського суду. Обвинувачений – уродженець Брустурів Косівського району, житель села Старі Кути, 1975 року народження. Чоловіка...

Франківські поліцейські, які підписалися під рапортом про зловживання керівництва, стверджують що на них чиниться тиск - начальство поліції усе заперечує (фото+відео) 19:12 7 коментарів

«Помити службовий автомобіль — цілком нормальна річ. Проблема полягає в тому, що не відбулася мийка згідно з договором». Про це заявив Андрій Захарук, патрульний поліції Івано-Франківської області у "Темі дня" на Суспільному UA:...

Ветерани АТО обурені «земельним рейдерством» секретаря Яремчанської міської ради 15:16 5 коментарів

Ветерани АТО обурені «земельним рейдерством» секретаря Яремчанської міської ради Володимир Губарчук Яремчанці, які гідно виконували свій військовий обов’язок на війні з Росією, глибоко обурені діями секретаря міської ради Яремче  Володимира...
  • ріел ІФ виринаюча