Серпень – традиційна пора збору дітей до школи. Початок навчального року вже не за горами, і батьки, яким потрібно підготувати школярів до 1 вересня, замислюються над цим.
Ті, хто збирає малюка у школу вперше, в розгубленості – куди йти і де шукати якісну форму, шкільне приладдя, ранці, спортивну форму та багато іншого? Широке різноманіття пропозицій, торгових марок і шкільних ярмарків частково вирішує це завдання.
Але головне питання, яке хвилює усіх без винятку батьків учнів, – скільки все це буде коштувати. Про це, а також корисні рекомендації щодо збору школярів – у матеріалі “Галки”.
Ми відвідали один з великих торгових центрів, відому мережу магазинів побутових товарів, та мережу “економних” покупок і вивели середні ціни на шкільне приладдя, форму для дітей, аксесуари та іншу канцелярію.
Вибір і вартість шкільної форми
Перед покупкою не зайвим буде поцікавитися у школи, які вимоги до форми. У деяких навчальних закладах досить суворі правила щодо кольорів і фасонів. В одному із магазинів ми знайшли готові пропозиції – костюм для першачка вартує від 1500 гривень.
Вибір шкільного одягу для дівчаток трошки більший: сарафан коштує 388 гривень, блуза до нього обійдеться ще у 200-400 гривень. Є пропозиції на короткий рукав – від 300 гривень, на довгий -від 350. Якщо у школі відбуватимуться урочистості, дитині варто купити й вишиту сорочку, тут пропонують варіанти з машинною вишивкою, яку можна буде одягати до школи на щодень та на свята. Ціна таких блуз- від 200 гривень.
Шкільне приладдя
Вибір рюкзака та всіх аксесуарів для навчання – особливо цікаве проведення часу, в якому діти люблять брати участь поряд з батьками. Барвисті пенали, ручки, олівці, зошити, альбоми, рюкзаки, коробки для обідів та інше з улюбленими героями з мультиків, казок і фільмів – все це дає масу вражень дорослим і дітям. Тому варто брати діток на покупки з собою – так вони більш охоче ними користуватимуться.
Щодо цін, то вони наступні:
- Ранець/рюкзак – від 400 грн, якщо з ортопедичною спинкою – від 800-1000 грн;
- Пенал – від 39 і аж до 250 грн;
- Ручки – від 3 гривень, проте чорнильні з пером обійдуться дорожче, є у асортименті франківських крамниць навіть ручки від фірми Parker, проте для дитини все ж варто обрати простіший варіант.
Вибір ручки для першокласника – завдання нелегке і відповідальне. Під час початкового розвитку навички письма у дитини має значення кожна деталь. Від товщини стрижня до форми корпусу ручки і матеріалу, з якого він зроблений. І навіть кольору чорнила.
Сьогодні можна зустріти моделі кулькових ручок, які починають погано писати при неправильному нахилі. Завдяки цьому, дитина автоматично вибирає оптимальний нахил і вже без допомоги дорослих вчиться тримати ручку правильно.
- Прості олівці – від 2 грн;
- Кольорові олівці – від 40 грн;
- Фломастери – від 45 грн;
- Лінійки, трафарети – від 10 грн;
- Зошити – від 2 грн/шт;
- Щоденник – від 50 грн;
- Альбоми для малювання – від 15 грн;
- Фарби – від 35-45 грн;
- Пензлик – від 10 грн;
- Гумка для стирання – від 5 грн;
- Точилка для олівців – від 10 грн.
Ще школярам потрібні обкладинки на підручники. Вони коштують від 8 гривень.
Крім цього, дитині можуть знадобитися: ножиці (від 20 грн), клей (від 10 грн), пластилін (від 45-60 грн), кольоровий папір та картон (від 15 грн).
Якщо ваша дитина вибаглива до їжі, то краще перший час давати їй з собою на навчання домашні перекуси у ланч-боксах – вони обійдуться у 70 -100 гривень, а термос у 150-200.
Не варто забути і про аксесуари для школярів. До прикладу бантики на перше вересня для дівчинки. Такі можна купити від 20 гривень за штуку.
Якщо підбивати підсумки, то зрозуміємо, що зібрати дитину до школи – дороге задоволення. Для хлопчиків це буде приблизно 5 тисяч гривень. Для дівчаток більше – в межах 6 000 грн.
Втішити батьків можна тим, що шкільна форма в цілому покликана замінити безліч різного одягу, який доводилося б купувати дитині в школу на кожен день. І сукупна вартість такого одягу швидше перевищить ціну за шкільну форму.
До порівняння, середній бюджет на покупку «набору першокласника» у 2019 складав близько 6 000 гривень.
Можете не збирати. Франківщина до першого вересня буде в червоній зоні