-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

“У Станіславі не так і багато “мостів”, наразі проблема з одним”, – відомий архітектор про створення нового КП “Мости”

-Реклама-spot_img
spot_img

Як повідомлялось раніше, мер Івано-Франківська пропонує створити комунальне підприємство, яке відповідатиме за мости міста.

Цю ідею прокоментував відомий у Івано-Франківську архітектор-реставратор, художник Ihor Panchyshyn.

“Щодо «свіжої» пропозиції створити КП «Мости»…Ну скажем у Станіславі не так і багато «мостів», аби розгортати окрему науково-дослідницьку (і ще якусь) галузь. Є наразі проблема з одним мостом. Вибирайте – з Галицьким, або новоробленим – це одна і та ж проблема. Але тоді питання де «науковці містобудівельники»? Здається довго робився Генеральний план і всі ті речі які мають стосуватись будь якого нового мосту – це лише часткова проблема власне Генерального Плану (на те він і є Генеральним). І тоді міст (будь який) вирішується в межах загальної стратегічної задачі. Здається років 5-7 тому так і заповідалось…

- РЕКЛАМА-

Але щось пішло не так. Словом пропоную короткий огляд міста, де не створене КП «Мости», але тяглість робіт і практик «переходів через річеньку» якось там зберігається. Це лише один з можливих світових прикладів…На допомогу пропонованому початку процесу вивчення досвіду)))). Я не був у Празі, але багато наших «муніципалів» безконечно там бували і цілком можливо про все це знають ліпше від мене. І могли всі ці досвіди вже давно освоїти. Словом Прага – місто більш ніж двадцяти мостів.
Загальновідомі історичні відомі празькі мости Карлів, Міст Легіонів, Віадуки Негреллі, Вишеградський, Рудольфів. Але я б звернув особливу увагу на відносно нові мости Радотинський , так зв.Троянський міст. І міст Баррандов. Останній міст це типова складна розвязка на вузлі об’їзної дороги з вирішенням таки х же проблем як і у нас з Бистрицею. Мало того – він навіть на плані локально нагадує ситуацію з необхідністю вписуватись у міст, що лягає під кутом до річки. А також міст , який повстав на томість такої ж кладочки пішохідної, яка у нас є в районі т.зв. «Німецького озера». Там він називався «Троянська лавка», але тепер повстав супер-сучасний ефектний міст в стилі і концепції Калатрави з підвісними металевими арками на весь проліт над річкою. Характерно, що всі складні, проблемні і все ж довговічні конструкції виконані в залізобетоні, або з попередньонапружених З/Б конструкцій, лише з специфічним частковим використанням металевих конструкцій….Також раджу прочитати детальніші описи конструктивних вирішень напр…https://www.ingenia.org.uk/…/e9fe7234-352a-4500-a79e-1aec0f… власне про цей «Троянський міст». Хоча повертаюсь до попередньої тези – є безліч доцільних і оптимальних способів збудувати довговічні мости, але не треба з цього робити піару, не треба хвалькуватих креаторів, а просто звернутись до надійних і авторитетних мостобудівників і уважно прислухатись до урбаністів, містобудівників-архітекторів і не намагатись на цьому здобути ще якогось зиску, чи політичного, чи матеріального. Якщо самим несила це зробити – спокійно кличем людей з досвідом, навіть з Заходу. Все ж це питання фізики і архітектури. А Архітектура – це і економіка, і будівництво, і стратегія, і естетика, і теоретична механіка, і креативність)))”,- розповідає франківець.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні