У Старому Косові планують будувати культурно-мистецький туристичний комплекс «Мальований дзбан»
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Старому Косові планують будувати культурно-мистецький туристичний комплекс «Мальований дзбан»

Автор: Ірина Ігнатюк
16/04/2021 13:03
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Культурно-мистецький туристичний комплекс «Мальований дзбан» цьогоріч будуватиметься у селі Старий Косів.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 12 квітня 2021 року №297-р «Про інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» він фінансуватиметься за кошти ДФРР та місцевих бюджетів, інформують у Косівській РДА.

У 2021 році із Державного фонду регіонального розвитку виділятимуть кошти на суму 12 788,486 тис. гривень, із місцевого бюджету – 1 511,514 тис. гривень.

“Важливо зазначити, що створення культурно-мистецького туристичного комплексу «Мальований дзбан» сприятиме збереженню і розвитку нематеріальної культурної спадщини (НКС) і зокрема косівської мальованої кераміки, яка внесена до Національного переліку НКС України та до Репрезентативного списку НКС ЮНЕСКО”, – наголошують у РДА.

На території Косівщини впродовж століть процвітало гончарство. Зараз тут функціонують кахельні цехи, майстерні, де задіяно понад 150 осіб. Косівська мальована кераміка є цікавим брендом Карпатського регіону, який привертає увагу поціновувачів із багатьох країн світу. Саме такий креативний проєкт «Культурно-мистецький центр «Дзбан», що символізує традиційну форму у місцевій кераміці, покликаний не тільки зберігати культурну спадщину, а й розширити туристичну привабливість та підвищити економічну спроможність краю.

Реалізація проєкту сприятиме розвитку туристичної інфраструктури, збереженню автентичних народних ремесел, зокрема, Косівської кераміки, самовираженості мешканців краю, розширенню туристично-рекреаційної зони Косівщини, розвитку підприємництва, зростанню економічно-інвестиційної привабливості регіону, залученню додаткових коштів в економіку регіону.

Проєкт «Дзбан» інноваційний як у подачі архітектурної будівлі, оскільки зображена у креативній, символічній формі, що не має аналогів не тільки в Україні, а й в світі, так і в його внутрішній технічній розробці, що передбачає широкі варіативні можливості експлуатації та використання життєдіяльності культурно-мистецького центру.