У столиці перейменували вулицю на честь прикарпатця
Диван на коліщатках в темній вітальні

У столиці перейменували вулицю на честь прикарпатця

Автор: Влада Гнатів
06/11/2021 17:30
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Азов
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Київська міська рада підтримала рішення про встановлення назв безіменним топонімічним об’єктам та перейменування вулиць.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Зокрема, перейменували 12 вулиць та провулків, та встановили назви двох площ, скверу та вулиці, інформують “Вікна”.

Відповідні громадські обговорення щодо цих змін попередньо відбулись на єдиному вебпорталі територіальної громади Києва у спеціальній рубриці «Е-місто» «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів», де кожен користувач мав змогу ознайомитись із запропонованим проєктом рішення, висловити свої пропозиції, зауваження, оприлюднити власну редакцію проєкту.

Зокрема, в Святошинському районі перейменовано вулицю Миколи Кузнєцова на вулицю Олеся Бабія — на честь українського письменника, поета і літературознавця, автора Гімну ОУН та маршу Збройних Сил України “Марш Нової Армії”. Олесь Бабій був учасником звільнення Києва від більшовиків у 1919 році.

Довідка. Доктор літературознавства Олесь Бабій народився в селі Середнє, нині — Калуського району. Писав під псевдонімом Хмелик. Середню освіту здобув у Львові. Служив у австрійській армії, потім в УГА. Після стрілецького походу на Київ опинився в польському полоні, звідки йому вдалось утекти.

У Львові разом організував групу поетів-символістів «Митуса». У 1924-1929 роках здобув у Празі вищу освіту, ставши доктором літературознавства в Українському педагогічному інституті імені Миколи Драгоманова. 1932 року разом з групою чільних діячів ОУН Осипом Бойдуником, Юліяном Вассияном, Євгеном Зиблікевичем, Степаном Ленкавським, Зеноном Пеленським перебував на лаві підсудних під час процесу у Львові.

У 1944 році емігрував за кордон. Емігрантське життя Олеся Бабія розпочалося в Німеччині в таборах для переміщених осіб в Карльсфельді та Мюнхені, де він прожив чотири роки, після чого переїхав до США.

Помер 2 березня 1975 року у Чикаго. Гімн ОУН авторства Олеся Бабія став Маршем Збройних Сил України.