У Тлумачі, що на Івано-Франківщині, на базі колишньої школи-інтернату завершують облаштування шелтера для внутрішньо переміщених прийомних сімей.
Прихисток розрахований на 150 людей, які житимуть у 37 кімнатах. Приймати переселенців з дітьми на проживання розпочнуть за два тижні, коли шелтер умеблюють.
Про це Суспільному розповів представник громадської організації “MetaLab”, яка керує в шелтері завершальними роботами з облаштування, Максим Дарноступ, передає Правда.іф.
За словами виконувачки обов’язків директора Івано-Франківського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей Любові Палюги, створювати шелтер розпочали у березні 2022 року в будівлі, яка з 2019 стояла пусткою. Керівниця каже: до будівельних робіт й облаштування прихистку для переселенців долучилися чотири благодійні організації.
“Це — Міжнародна організація з міграції, яка зробила в цьому приміщенні повністю ремонт. Організація “СОС Дитячі містечка” закупила дитячі іграшки, розвивальні ігри, меблі. Також благодійний фонд “Рокада” надав ліжка й побутову техніку, електроплити, мультиварки, електрочайники, постільну білизну”, — розповідає Любов Палюга.
Завершальні роботи з облаштування проводить громадська організація “MetaLab” за фінансової підтримки міністерства закордонних справ Німеччини та німецької гуманітарної організації “Sign of Hope”, які надали 45 тис. євро, розповідає Максим Дарноступ.
“Робилися розводки, встановлювали бойлери, холодильники. Електрику проводили, всі точки під’єднання, щоб все було під техніку. Відремонтували каналізацію. Підрядник почав завозити й монтувати меблі. Ставимо ліжка, стелажі, столи, стільчики — тобто укомплектовуємо під кількість людей в кімнаті”, — каже Максим Дарноступ.
Любов Палюга каже: першочергово до шелтера в Тлумачі заселятимуть сім’ї опікунів, піклувальників, прийомні сім’ї, також є можливість перемістити увесь будинок сімейного типу. Готуються тут й до можливих блекаутів.
“Є буржуйка типу “булер’ян”, що опалюватиме це приміщення. Зараз шукаємо благодійників, які допомогли б облаштувати польову кухню в разі відключення електроенергії”, — говорить Любов Палюга.
З її слів, в укритті шелтера поки що не вдалося зробити ремонт. Зараз шукають благодійника, який би взявся і за це приміщення.
“Під час дощів підходить з-під підлоги вода. Її — не багато, але вона дає сирість і важко дихати”, — каже Любов Палюга.
Право проживати у шелтері переселенці матимуть на період дії воєнного стану і ще мінімум рік після його завершення, говорить виконувачка обов’язків директора Івано-Франківського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей Любов Палюга.