У Вигоді пройшов фестиваль різноманіття “Вулик культур”

0
194

У суботу, 19 жовтня, у селищі Вигода відбувся фестиваль різноманіття «Вулик культур».

На ньому виступили як місцеві гурти, так і гості здалеку. Фестиваль організували громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві з Вигодською об’єднаною територіальною громадою.

Захід розпочався о 14:00 на площі біля з’єднання річок Свічі та Мізунки. Родзинкою свята став виступ грецького фольклорного ансамблю пісні й танцю «Сартанські самоцвіти», який приїхав аж з Маріуполя Донецької області.

Ансамбль заснований у місті Сартані Донецької області ще у 1935 році, а потім відновив своє існування після довгої перерви у 1967 році. У 1982 році ансамблю було надано звання “народного”. У 2002 році учасники ансамблю стали дипломатами Міжнародного академічного рейтингу «Золота фортуна». У репертуарі артистів старовинні мелодії, народні пісні і танці, а також сучасні твори румейських поетів та музикантів. Крім гастролей Україною, ансамбль не раз виступав у Греції, на Кіпрі, у Грузії. У Вигоді «Сартанські самоцвіти» виконають грецькі пісні й танці, а також три пісні українською мовою.

Представити культуру словацьких національних меншин в Україні приїдуть артисти і з Закарпатської області села Кам’яниця. На фестивалі глядачі зможуть побачити танці й пісні народів світу від студентів франківського медуніверситету з Туреччини, Марокко, Нігерії та Індії.

Крім того, виступатимуть місцеві гурти, які покажуть творчість етнічних меншин краю: народний аматорський хор «Прикарпатські самоцвіти» з Вигоди, ансамбль танцю «Перла» суботньо- недільної школи при римо-католицькій парафії, ансамбль народної музики «Карпатські музики», народний лемківський ансамбль «Відгомін Бескидів» з Долини.

День завершиться рок-концертом від франківського гурту «КораЛЛі» і дискотекою.

Залишіть коментар

avatar
  Підписка  
Сповіщення про