Водночас середня температура січня та лютого зросла на 1-2 ⁰С. У лютому, березні, червні, жовтні, листопаді та грудні 2019 р. температура повітря була однією з найвищих за весь період досліджень.
За прогнозами, до 2030 р. збільшення середньорічної температури в регіоні не перевищить 0,40 ⁰С, у порівнянні з 1991 − 2010 рр. Кількість опадів в середньому за рік збільшиться приблизно на 10%, найсуттєвіше в зимові (12 – 25%) та весняні (10 – 18%) місяці. З серпня по жовтень прогнозується певне зменшення кількості опадів – на 5%.
Про це йдеться в дослідженні науковців та експертів Інституту економіки та прогнозування НАНУ та Української мережі сільського розвитку, які вивчали наслідки зміни клімату в гірських селах, зокрема, Витвицької ОТГ Івано-Франківської області, повідомляє Західний кур’єр.
Викликає занепокоєння те, що швидкість підвищення температури повітря в Україні випереджає аналогічні тенденції країн Північної півкулі. Внаслідок цього на території Витвицької ОТГ, де панує помірно-континентальний клімат, ймовірно, будуть частіше виникати несприятливі погодні явища та стихійні лиха – паводки, повені, зсуви, сильні вітри, зливи, інтенсивні снігопади, град тощо. За оцінкою експертів, Витвицька ОТГ має високий рівень вразливості до підтоплення та стихійних гідрометеорологічних явищ. Крім того, спостерігається висока вразливість до наслідків зміни клімату сільськогосподарського виробництва та домогосподарств населення, – йдеться в дослідженні.