Бондарне підприємство “ОЛПОЛ” у селищі Богородчани на Івано-Франківщині виготовляє бочки під елітні вина, коньяки та віскі. 80% продукції йде на експорт. Бочки з прикарпатського райцентру облагороджують напої у Франції, Іспанії, Італії, Шотландії, США, Китаї та Австралії.
У 2004 році у Франції під час сліпої дегустації експерти визнали вино з бочки, зробленої богородчанськими майстрами, найкращим.
Мало хто навіть з досвідчених світових експертів знає, що елітні бочки “OLPOL” виготовляють не у Франції, а в невеличкому районному центрі Прикарпаття.
Повідомляє Національний промисловий портал.
Виробництво запустили в 2003 році. У цеху відремонтували старе обладнання та придбали устаткування, якого бракувало.
14 травня 2004 року на підприємстві “ОЛПОЛ” з’явилися перша бочка для вина, виготовлена за французькою технологією.
Зараз на підприємстві працюють дві лінії з виготовлення бочок. На першій роблять бочки об’ємом 225 літрів і більше. На другій – бочки від 25 літрів.
Найбільші винні бочки, які робили на “ОЛПОЛі”, – об’ємом 400 літрів.
Нещодавно партію таких відправили до Франції.
Якщо буде замовлення і за наявності потрібної клепки, можуть робити бочки об’ємом і до 600 літрів – потужності дозволяють. Основний продукт “ОЛПОЛу” – бочки “Barrique” французького типу “Бордо” та “Бургонь” на 225 літрів.
Технологія, яку “ОЛПОЛ” використовує для виготовлення бочок, передбачає, що клепки мають два роки відстоюватися на відкритому повітрі – під дощем, снігом, вітром і сонцем. І аж тоді її пускають у роботу. Попри такі затрати часу змінювати технології на виробництві не збираються.
За технологією “ОЛПОЛ”, від заготовки клепки до готової бочки проходить щонайменше два роки. Про технологію розповідає майстер виробництва Ярослав, який контролює весь процес від прийому кругляка до випуску готової бочки і відправки її клієнту.
“Починаємо з відбору деревини. Далі розкрижовка лісу на метри, розколовка на сектори, розколовка секторів на клепку, прийом і відсортування клепки – це найважливіше, кожну клепку оглядає спеціаліст, – говорить майстер. – Потім клепка йде на відстоювання. Два роки відстоюється просто неба. Звідти у сушку, де її досушують до 15-16% вологості. Після сушки клепку завозять у цех і пускають у виробництво”.
Висушену клепку обробляють на верстатах, складають з неї остову бочки, розігрівають і випалюють щоб вона надавала напоям аромати. Далі бондар нарізає уторний паз і виготовляє днища.
Після тестування на протікання на бочки надівають постійні обручі і готують до відправки клієнту.
На фірмі “ОЛПОЛ” ретельно контролюють випуск продукції: кожна бочка має свій номер, на ній також вказано, з якого регіону взятий ліс чи клепка.
Попри співпрацю з українськими виноробами 80% всієї продукції компанії йде на експорт. Працює “ОЛПОЛ” в основному з французькою фірмою, яка купляє бочки тут і продає їх європейським споживачам.
Джерело