Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Україна візьме участь у засіданні НАТО попри спротив Угорщини – Пристайко

-Реклама-spot_img
spot_img

Україні вдалося обійти блокування Угорщиною участі в саміті НАТО і засідання відбудеться у Брюсселі спільно з Грузією.
Результат пошуку зображень за запитом "нато"
 
Про це заявив голова представництва України при НАТО Вадим Пристайко в ефірі програми “Завтра”, пише “Радіо Свобода“.
“Завдяки взаємодії із союзниками з НАТО нам вдалося переступити через блок, який встановлює Угорщина… Варіант, який було визначено – це спільне засідання з Грузією якраз через 10 років після Бухарестського саміту, коли і Україні, і Грузії було обіцяно, що вони стануть членами НАТО”, – зазначив він.
За словами Пристайка, обговорюватися буде питання, яким чином за цей час Україна і Грузія просунулися, що ще треба зробити і яка допомога альянсу може надійти обом країнам.

Пристайко також припустив можливість блокування Угорщиною заяви засідання, але наголосив, що важливішою для України буде декларація саміту.
“Декларація саміту – це документ, за яким живе альянс від саміту до саміту. Буде також комюніке саміту, яке підписують усі члени альянсу. Це ті документи, де будуть зафіксовані всі необхідні для України речі”, – уточнив голова представництва.
Він наголосив, що “головною перемогою” буде підтримка альянсу у протистоянні з Росією.
“Також важливим буде зафіксувати досягнення, які є, та визначити шлях вперед. Нам потрібно розблокувати військово-технічне співробітництво. “Джавеліни” нам дуже допомогли, тому зараз ми говоримо із членами альянсу про те, що нам потрібна певна допомога: дещо ми готові купувати, а деякі технології нам потрібні для того, щоб армія стала сильнішою”, – підсумував Пристайко.
Нагадаємо, наприкінці червня Угорщина офіційно відмовилася від вето щодо проведення окремої зустрічі лідерів НАТО за участі українського президента Петра Порошенка, але і надалі блокує Комісію Україна-НАТО (КУН).
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що рішення Угорщини про блокування політичних зустрічей Комісії України-НАТО лишається чинним.
Водночас Сійярто підтвердив, що на цій зустрічі Угорщина знизила рівень вимог до України щодо закону про освіту – тепер йдеться не про скасування мовної норми, а про виконання двох пунктів рішення Венеціанської комісії.
Згодом МЗС Угорщини направило лист генсеку НАТО, в якому йдеться про те, що прем’єр-міністр Віктор Орбан на саміті НАТО має намір голосувати проти будь-якого документа, який запропонують членам Альянсу до ухвалення за підсумками зустрічі з українським та грузинським лідерами.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні