Про ситуацію на світовому та українському фінансових ринках розповів фінансист, економічний експерт Сергій Фурса.
Обвал фондових ринків
– Падіння фондових ринків може відбуватись з багатьох причин. Але наразі це сталось через те, що американські ринки дуже довго зростали – майже 1,5 роки. На все збільшувалась ціна, тому очікувалась ця корекція. В п’ятницю вийшла статистика в Америці, яка й стала причиною економічного обвалу. Тому це не фінансова криза, а здорова корекція.
Доходи американців стрімко зростали, починаючи з 2009 року. Це спроектували на ймовірність високої інфляції, що переросло б у збільшення ставок на облігації та акції. Ось такий економічний ланцюг, який призвів до суттєвого падіння фондового ринку.
– Це навіть не вплине на статки олігархів, бо вітчизняні бізнесмени не залежать від того, які квотування на біржі. Тут мала ліквідність: акції як впали в 2011 році, так і досі не піднялись. Обвал фінансового ринку впливає тільки на тих, хто продав квартиру і вклав туди гроші.
Курс іноземних валют в Україні
– Гривня – дуже сезонна валюта, яка зростає навесні, а падає восени і в грудні. Чому вона добігла до позначки 28,8? Бо в грудні бюджет витрачає все, що було накопичено впродовж року. Це яскраво видно на місцевому рівні.
За останні 2 тижні багато боргових державних облігацій уряду були куплені іноземцями. Вони заходили сюди з доларами, продавали їх та купували цінні папери. Ця іноземна валюта внесла дисбаланс на внутрішньому ринку і гривня укріпилась. Також завдяки аграріям вона буде зміцнюватись до літа. Восени ж буде зворотня тенденція.
– Чи варто наразі робити запас іноземної валюти? Розумні іноземці купують цінні папери. Це набагато вигідніше, ніж долари і євро.
Ага! Не варто скуповувати. Я ці запевнення чую вже десятки років. C кільки разів може наступати на граблі може Українець? Відповідь- безконечно!!!
Експерт покаже свої мілйьони зароблені на прогнозах чи він як цигани і ворожки різні “для себе не можу щастя нагадати”?
Цікаво за які кошти то зараз народ так “скуповує”… самим не смішно…