Україна може розробити ядерну бомбу, якщо Трамп скоротить військову допомогу
Диван на коліщатках в темній вітальні

Україна може розробити ядерну бомбу, якщо Трамп скоротить військову допомогу, – The Times

Автор: Олег Мамчур
14/11/2024 09:35
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Україна може розробити «найпростішу» ядерну бомбу, якщо США скоротять або перестануть надавати військову допомогу.

Про це заявляє The Times з посиланням на доповідну записку, підготовлену для міністерства оборони України.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

У документі зазначено, що країна могла б за кілька місяців створити базовий пристрій із плутонію з технологією, аналогічною до бомби «Товстун», скинутої на Нагасакі в 1945 році.

Стверджується, що за нинішніх складних виробничих умов Україна могла б використовувати плутоній, витягнутий із відпрацьованих паливних стрижнів з ядерних реакторів.

Вагу реакторного плутонію, доступного Україні, можна оцінити у сім тонн. Цього вистачить «для сотень боєголовок з тактичною потужністю кілька кілотонн».

«Цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу чи зосереджені військові, промислові чи логістичні об’єкти. Точна ядерна потужність буде непередбачуваною, оскільки вона використовуватиме різні ізотопи плутонію», – нібито повідомив автор звіту Олексій Їжак, завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень України.

При цьому плутоній потрібно буде підірвати за допомогою «складної конструкції звичайного вибуху, яка повинна відбуватися з високою швидкістю хвилі детонації одночасно по всій поверхні плутонієвої сфери. У документі зазначено, що це складна технологія, але «у межах компетенції України».