Українці власними руками дозволили РФ заробити близько 5 мільйонів доларів, що еквівалентно щонайменше 10 тисячам fpv-дронів.
Фінансували війну всі споживачі російського контенту, які вважали, що їхній перегляд відео, серіалу чи прослуховування пісні російських авторів “нічого не змінює”.
“Економічна правда” підрахувала, що контентмейкерами в скарбницю держави-терориста було сплачено приблизно 5 мільйонів доларів, а загалом сума, яку росіяни заробили на українцях, перевищина 81 мільйон доларів. Інфографіка зʼявилася в Telegram-каналі UA War Infographics і миттєво викликала резонанс.
“Російські автори контенту заробляють на українських переглядах чи прослуховуваннях і платять з цього доходу податки в російський бюджет”, – пояснили журналісти.
Українцям і раніше не раз пояснювали, що в сучасних реаліяї усі їхні перегляди та підписки конвертуються в збройну підтримку армії окупантів, але цього разу фанатам російської культури конкретно і в цифрах показали, скільки шкоди вони наносять за рік.
Дехто з захисників російського контенту стверджував, що перегляд серіалів на піратських ресурсах або платформах, які вимкнули монетизацію для РФ, не шкодить Україні, проте це не зовсім так.
Росіяни не отримують монетизацію за перегляди на території РФ, але українцям та глядачам з інших країн, наприклад, YouTube продовжує підсувати локальну рекламу, а отже, Google перераховує кошти за ці перегляди безпосередньо творцям контенту.
Не слід також забувати, що російські рекламодавці зважають на кількість аудиторії контентмейкерів, після чого заключають з ними контракти на більші суми, а вони з цих грошей платять податки. Музика, фільми та інші медіародукти продовжують приносити росіянам гроші, які вони заробляють, зокрема, і на українцях.