Петиція “Про врегулювання джипінгу в Україні” була подана Президенту 9 вересня.
Йдеться про джипінг у Карпатах та в заповідниках України, пише Правда з посиланням на Курс.
Під джипінгом мається на увазі пересування на транспорті підвищеної прохідності: джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах, багі тощо.
“Джипінг у Карпатах та заповідниках України шкодить тамтешній природі, флорі та фауні, наражає на небезпеку піших туристів, сприяє ерозії ґрунтів та загалом нищить місцевість. Джипінг не є ліцензованим в Україні”, – зазначає авторка петиції, львів’янка Христина Жук.
Вона зазначає: через те, що в Україні питання джипінгу не врегульоване, приїжджають люди з-за кордону (де джипінг заборонений) і також нищать наші гірські шляхи та природу загалом.
“Джипінг в Україні не ліцензований і будь-хто може стати джипером”, – акцентує петиція.
Задля збереження унікальної природи України необхідно:
- 1) Врегулювати використання транспортних засобів в Карпатах. А саме за допомогою продажу та видачі ліцензій на цей вид діяльності.
- Наприклад, за кордоном поширена практика придбання ліцензій на даний вид послуг (а саме на джипінг).
- 2) Виділити окремі маршрути для оффроуду. Для зручності розробити маркування доріг та територій, де в’їзд на транспорті підвищеної прохідності без ліцензії заборонений і охороняється законом.
- 3) За в’їзд на територію заповідників без ліцензії штрафувати, а при повторному порушенні конфісковувати транспортні засоби на користь ЗСУ.
- В разі повторного порушення притягувати джиперів до кримінальної відповідальності з безповоротним відкликанням ліцензії на цей вид діяльності.
- 4) Отримані за ліцензування кошти спрямувати на посилення охорони заповідників за допомогою рейнджерів, які будуть патрулювати заповідні території та ловити порушників.
“Поки наші захисники боронять незалежність України, ми зобов’язані зберігати її природу”, – наголошує авторка.
Наразі петицію підтримали майже 8000 українців. Щоби документ потрапив на розгляд глави держави, потрібно 25 000 голосів.
Підтримати петицію можна ще впродовж 89 днів.