-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Українців дурять у супермаркетах: які схеми використовують

-Реклама-spot_img
spot_img

В Україні супермаркети та магазини використовують цілу низку хитрощів, аби продати товар дорожче за його заявлену вартість. Вони спеціально встановлюють “хитрі ціни”, що дають змогу округляти здачу на користь продавця. Крім того, обманюють за допомогою неправильних терезів, зайвої тари, різних цін тощо. Про те, які схеми використовують супермаркети та на що варто звернути увагу покупцю, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Неправильна вага. Прилади для зважування і на касах, і у відділах магазинів за допомогою простих махінацій можуть показувати неправильну вагу. Іноді при цьому використовують спеціальні грузики, нитки, а в окремих випадках просто непомітно підкладають предмети під час зважування. Тому важливо перевіряти вагу на контрольних вагах не лише на ринках, а й у супермаркетах.

Якщо у вас є сумніви, що ваги працюють правильно, зважте свій телефон на тих вагах, яким довіряєте, – опісля, зваживши його на вагах продавця, ви зможете перевірити, наскільки коректно вони працюють.

Різні ціни. Згідно з правилами, магазин зобов’язаний продати товар за ціною, зазначеною на ціннику. Тому уважно перевіряйте вже на касі, чи за правильною ціною вам “пробили” товар. Іноді неправильні ціни відображені й на вагах самообслуговування (у випадках, якщо вони одразу друкують наклейку).

- РЕКЛАМА-

“Хитра здача”. За правилами округлення вам можуть дати не всю здачу. Суму, меншу за 5 копійок, має право залишити собі магазин, а більшу за 5 копійок – мають “пробачити” покупцю. Часто магазини спеціально встановлюють такі ціни, щоб усі округлення були не на користь покупця. Наприклад, за ціною 9,96 грн, 9,97 грн, 9,98 грн або 9,99 грн ви все одно маєте заплатити магазину 10 грн.

Якщо ви не бажаєте переплачувати – використовуйте для розрахунку банківську картку. Тоді правила округлення не діють.

Небезпечні для здоров’я знижки. В Україні згідно із законом заборонено продавати продукти, термін придатності яких минув. Проте деякі магазини пропонують такий товар за зниженою ціною. Перед тим, як купувати щось зі знижкою, обов’язково перевірте термін придатності. Також враховуйте, що за неправильних умов зберігання термін придатності скорочується.

Брехливі знижки. Деякі супермаркети дурять українців на знижках. Вони вказують велику знижку, але насправді перед тим, як знизити ціну, підвищують її.

Зайва тара. Якщо ви купуєте щось на вагу, ви не повинні платити за тару. Простежте, щоб вашу покупку обов’язково зважили без урахування тари. Інакше вам доведеться платити, наприклад, за пластикове пакування за ціною ковбаси.

Якщо не хочете платити зайвого або купувати поганий товар, будьте уважні. Звісно ж, передбачити всі варіанти обману дуже важко. Але якщо ви приходите в магазин із чітко сформованим списком покупок, звертаєте увагу на етикетки й у разі чого перевіряєте інформацію, обдурити вас буде складніше, ніж якщо ви зайдете в магазин просто подивитися і купуватимете все підряд.

Нагадаємо Де франківцям зараз безпечно купувати продукти

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні