Українка Аріна Помогаєва, яка з родиною пережила руйнівний землетрус в Туреччині, в місті Адана, та бачила його на власні очі, розповіла про масштаби трагедії.
Про це повідомляє Правда.іф з посиланням на ТСН.
“Те, що ми бачили – це був жах, – каже пані Аріна. – Ми мешкаємо на четвертому поверсі 15-ти поверхового будинку. Коли все це почалося, о 4:17 ранку, ми всі, звісно, спали. Нас трусило так, що ми не могли рухатися. Нас кидало від стіни до стіни. У мене чотири доньки, чоловік, поруч мешкає жінка з України, яка втекла від війни, втративши будинок. Також із нами мешкає лежача старенька мама. Коли все почалося, то я відправила чоловіка з маленькими дітьми на вулицю, ми зібрали маму, посадили на візочок. Дуже перелякалася за дітей, маму. Вибігли на вулицю, де була злива. Перебували під дощем півтори години. Ми знали, що буде продовження. Перший поштовх тривав близько півтори хвилини. Але мені здалося, що це тривало вічність. Другий потужний поштовх відбувся приблизно о 13-й годині”.
За словами пані Аріни, після того, як вони всі вибігли на вулицю, то зрозуміли, що забули ключі від автівки.
“До будинку повернулася донька, але не змогла відчинити двері – їх защемило. Будинок тріщав. Потім через три-чотири години до будинку повернулася вже я. Не знаю, як це сталося, але я потрапила додому. Будинок тріщав, це було чутно. Плити тріщали та падали. Була паніка, всі бігли”, – розповідає українка.
До цього вона додає, що зараз, станом на 18:20 за київським часом, її родина не повернулася додому, тому що землетрус триває.
“Поштовхи, хоч і менш сильні, є. Ми поки не йдемо додому. Наприклад, сьогодні вранці один із будинків упав. Свою маму та жінку, яка виїхала від війни в Україні, я поселила в одноповерховому будинку, вони зараз там у безпеці. Зі мною в фурі поруч дві родини з України. Ночувати будемо в фурі. Ми не знаємо, коли це все скінчиться. Місто напівпорожнє, всі виїхали. До цього тут мешкали близько 2,5-3 мільйони жителів. Зараз намагаємося допомогти всім тим, хто постраждав більше за нас, громадою збираємо допомогу, відправляємо. Є люди, які залишилися без домівок і документів”, – резюмує Аріна Помогаєва, яка є головою однієї зі спільнот українців у Туреччині.