Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Уляна Супрун розповіла як не зійти з ґлузду під час карантину

-Реклама-spot_img
spot_img

Ексміністерка охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що «сидіти в замкненій квартирі – небезпечно для психічного здоров’я».

Однак, вона наголошує, що потрібно дотримуватись правил – не торкатися поверхонь, дотримуватися дистанції при спілкуванні з людьми та обов’язково мити руки. А от щодо медичної маски – то колишня міністерка, виходячи на вулицю, її не одягає.

«Коли ми йдемо вулицею за метр-два від інших людей або швидко проходимо повз них – то немає загрози заразитися. Коли я йду в магазин і там торкаюсь якихось поверхонь, я, при цьому, не торкаюся обличчя. Коли завершую покупки, то користуюсь антисептиком. Вдома мию руки, далі розставляю продукти і знову мию руки. Тобто часто мити руки – це одна з найважливіших речей. Якщо ми дотримуємося всіх правил – не торкаємося лиця, миємо та дезінфікуємо руки, не стоїмо і не кашляємо одне одному в лице, то є дуже низька вірогідність заразитись», – розповіла у інтерв’ю “УП. Життя” Уляна Супрун.

- Advertisement -

Ексміністерка МОЗ пояснила, що маски, насамперед, потрібні для медпрацівників, щоб вони захистилися від інфікованих людей. Друга група осіб, яким потрібні маски – це вже хворі, щоб не передавати вірус іншим. Третя група – це особи, які мають постійний контакт з багатьма людьми, наприклад, касири в магазинах.

«Тоді вже можна говорити про маски для людей, які не хворі та не мали контактів з потенційно інфікованими, але хочуть себе захистити, – переконує Супрун. – Але маски не є достатнім заходом. Я бачу, як люди пхають пальці під маску, торкаються обличчя, або не міняють їх регулярно. Тоді їм це не допоможе. Або ж шиють зараз маски з тканини, яка пропускає краплі й вірус, бо вона не є блокуюча. Зараз виглядає, що люди сприймають маску як якийсь талісман чи оберіг. “Маю маску, то не захворію”. Але це не так».

Вона заявила, що 98% громадян заразяться через ігнорування порад мити руки, не торкатися обличчя немитими руками, не збирати цілу сім’ю в одну квартиру та не самоізолюватися при ризику вже бути інфікованим.

«Наука та досвід інших країн показує, що найчастіше вірус підхоплюють не на вулиці, а вдома від інфікованих членів своєї сім’ї. Тобто більшість людей захворіли від близьких, з якими ділили спільний простір тривалий час. Коли ми кілька хвилин стоїмо в маркеті – це не близький контакт. Близький контакт – це коли люди летіли кілька годин поруч в літаку. Це я про 14 випадків в Києві, які разом летіли з Женеви. Вони не мали температури, їх з літака відпустили додому, де вони вже легко могли передати вірус своїй сім’ї. Відсутність температури – цього замало, щоб розуміти, чи людина інфікована. Тому розумний спосіб запобігання розповсюдження вірусу – це відокремити людей з високим ризиком інфікування. Тобто взагалі унеможливити їхні контакти з іншими людьми», – додала Уляна Супрун.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні