Задля розвитку власної справи. У Бізнес-інкубаторі Івано-Франківська завершилися чергові курси для досвідчених підприємців та початківців.
Навчально-практичний курс «Успіх у бізнесі» – це 144 години (півтора місяці навчання) теоретичних та практичних занять, а також індивідуальне консультування з фахівцями-практиками.
«Наші потенційні і діючі підприємці громади – це 20 людей отримали необхідні знання, а що найважливіше – індивідуальні консультації і практичний досвід, як покращити свою роботу, як диверсифікувати бізнес, як удосконалити, як, можливо, себе представити. І також кожен з учасників пропрацював свої бар’єри з професійним психологом», – розповідає завідувачка кафедри прикладної економіки, координаторка бізнес-інкубатора Уляна Бережницька.
Курс традиційно прослухали як новачки у бізнесі, так і вже відомі бізнесмени громади. Для початківця, студента Університету нафти і газу навчання в Бізнес-інкубаторі стало поштовхом до відкриття власної справи. Раніше, каже хлопець, не правильно розумів принципи роботи бізнесу.
«Для мене бізнес був – це завжди щось поторгувати, на олх, на izzi.ua, на prom.ua і так далі. Зараз я зрозумів, що треба виходити на певні об’єми, треба структурувати всю продукцію, яка в мене є і зрозуміти, що я хочу, яка в мене ціль. Бо ціль – заробляти гроші, – як показує практика, вона недалекоглядна», – каже випускник бізнес-інкубатора, студент ІФНТУНГ Віталій Ткачук.
А от для відомого у громаді фермера, власника господарства «Беррі-Прикарпаття» Богдана Лучина курс «Успіх у бізнесі» відкрив нові можливості у розвитку вже існуючої справи.
«Ці курси поставили якісь стереотипи на місця. Я зрозумів, що десь треба рухатися. Ми деякі речі робили, але не знали, як вони називаються. Тепер ми вже розуміємо чітко всі деталі, що можна, як можна і як правильно це робити. Це поштовх. Ці курси як курс молодого бійця, вони показують, що людина іде в правильному руслі, або їй просто не треба займатися бізнесом», – зізнається власник фермерського господарства «Беррі-Прикарпаття» Богдан Лучин.
Надалі Бізнес-інкубатор лише розширюватиме теми навчальних курсів, каже ректор університету нафти і газу Ігор Чудик. Центр розвитку підприємництва вузу планує розвивати та доповнювати навчальну програму, щоби якомога більше і краще навчити підприємців.
«Бачимо, що зацікавленість до цього росте. І саме до підприємницької діяльності зокрема тепер у військовий час і, надіємось, що у швидкому темпі уже у післявоєнну пору, ми матимемо можливість тут надавати не тільки консультативні, а й освітні послуги. А саме готувати людей, надавати їм можливість швидкого старту в бізнесі», – розповідає ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ігор Чудик.
Такі навчання у місті необхідні, впевнений міський голова Руслан Марцінків. У часі війни дуже важливо розвивати підприємництво.
«Дуже важливо, що люди хочуть навчатися. Бачите, тут є діючі бізнесмени і ті, хто початківці. Чим більше буде виробництва, чим більше буде підприємців, тим більше буде допомоги нашим військовим і допомога місту у тих комунальних проблемах. Ми працюємо з різними університетами, дякую рідному університету нафти і газу, який вже не один рік допомагає нам проводити такі програми. Ви бачите, що багато є бажаючих і ми будемо продовжувати ці навчання», – резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
До слова, Бізнес-інкубатор працює у Івано-Франківській громаді вже 5-й рік. Тому вже кілька сотень слухачів теоретико-практичних курсів з підготовки підприємців отримали сертифікати про успішне завершення навчань.