-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В Апеляційному суді пояснили чому “виправдовують” нетверезих прикарпатських водіїв

-Реклама-spot_img
spot_img

Суддя Апеляційного суду в Івано-Франківській області Богдан Кукурудз розповів, чому в апеляції скасовують рішення судів першої інстанції про притягнення до відповідальності за керування в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Результат пошуку зображень за запитом "нетверезі водії"

Богдан Кукурудз заявив, що причинами для скасування постанов за ст. 130 КУпАП є недосконалість законодавства та помилки працівників поліції при оформленні постанов. Загалом, за його словами, в апеляції скасовують до 50% постанов за ст. 130 КУпАП.

Він зазначив, що є рішення Вищої ради правосуддя про притягнення до відповідальності двох суддів за розгляд справи саме за ст. 130 через недотримання права на захист особи.

“Дивіться, яка цікава ситуація. У нас, суддів Апеляційного суду, складається враження, що працівники міліції чи поліції складають ті протоколи спеціально так, щоб суд їх скасував. Це свідчить про те, що або недосконале законодавство, або недосконало складають протокли працівники поліції. Не хочу нікого ображати, але коли в інструкції чітко написано, що при зупинці автомобіля і при тому, що працівник поліції бачить, що особа може керувати автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, він може зробити: і пішла інструкція, затверджена… Працівник поліції повинен запропонувати на місці зразу пройти освідчення протестованим приладом. Ні, чогось вони говорять: поїхали у медичний заклад, водій відмовляється, і на нього складають протокол про відмову проходження медичного огляду. І все – направляють справу до суду. То як суддя повинен зреагувати на це? Він мусить скасувати постанову і закрити провадження, оскільки порушено порядок встановлення факту вживання чи невживання особою алкогольних напоїв чи наркотичних засобів. Тому у нас виникає стільки питань”, – каже Богдан Кукурудз.

- РЕКЛАМА-

Він також відзначив збільшення кількості справ за ст. 130 КУпАП.

“Чим більші санкції застосовують до порушників, тим більше п’яних їздить. Це казус. Чи то надіються, що авось мене пронесе. Ну, раз не попався, ну, другий не попався, але далі попадешся, нікуди ти не дінешся”, – каже Кукурудз.

Також, за словами судді, на ці справи порушники приходять із двома захисниками.

“По кримінальних провадженнях так не ходять, а по 130-й ходять з двома, бо там санкція 10 200 гривень штрафу і на рік позбавлення права керування транспортним засобом, – каже Кукурудз. – Вони пишуть нам в апеляційній скарзі, що, враховуючи практику Вищої ради правосуддя, яка притягнула за позбавлення особи права на захист до відповідальності суддів… Тому ми вас попереджаємо, що суд першої інстанції порушив право на захист. І ми при дослідженні встановлюємо, що особа дійсно була на лікуванні і не була у судовому засіданні, і його захисник не прйишов у судове засідання, а суд прийняв рішення, бо виходить тримісячний строк притягнення до відповідальності, і наклав стягнення. Тоді Апеляційному суду нічого не лишається, як скасувати, а там, як правило, виходять тримісячні строки, і ми мусимо закривати “по строках”. В цьому недосконалість законодавства”.

Як повідомляв КУРС, недавно Апеляційний суд в Івано-Франківській області виправдав екс-голову франківського адмінсуду Петра Черепія та колишнього заступника голови ОДА Руслана Гусака, яких ловили п’яними за кермом.

Нагадаємо, голова Апеляційного суду в Івано-Франківській області Богдан Гриновецькийзаявляв, що не вважає справи п’яних водіїв суперактульними.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

7 КОМЕНТАРІ

  1. Луди рятуються ,як можуть ,ну і роблуть висновкі !, А драгер дают всім і за мізер на 1 рік ! Алкоголь це світова проблема ! Де е вирішення ?

  2. В нормальних державах як мінімум половина наших суддів сиділа б за грантами, разом з тими, кого вони прикривають, і тими, хто їх прикриває.

  3. Наші судді часто стають для злочинців – як вовчиця для вовченят, а для чесних і порядних людей – як лисиця для зайченят. А фальшивість і жорстокість наших суддів правоохоронців я побачив в 2000 році на прикладі суддів Рогатинського районного суду, коли розглядалась справа про побиття і нанесення середніх тілесних ушкодшень (перелом ребра) моїй бабусі (1929 року народження) в селі Васючин агресивними і ласими до чужої землі сусідами, які мають впливових родичів (на той час: начальника одного з підрозділів обласного МВС; депутата облради і члена правління одної з провідних нафтогазових компаній; заступницю головного лікаря одного з медзакладів району). Місцеві “жреці Феміди” діяли за старими перевіреними НКВдистсько-КДБістськими і бандитсько-хуліганськими методами: спотворювали дійсні очевидні факти і висували неправдиві абсурдні звинувачення своїй жертві. В суді одна з кривдниць мої бабці мені сказала: “Ти – п’єшка, ти “0 без палочки”, з тобою тут зроблять все- що захочуть, не залежно від того – правий ти, чи ні, винен, чи не винен”. На сьогоднішній день ситуація мало змінилася, і я не можу приватизувати подвір’я і городи своїх дідів і прадідів, лишених мені в спадок. Добробут і безпека людини повинна залежати від її поведінки і відношення до людей, а не від агресивних сусідів, корумпованих чиновників і правоохоронців!

  4. настав час притягати до відповідальності тих суддів які виправдали пяниць а ті знову зробили аварію бо як виправдати можна коли воно ПЯНЕ ЗА РУЛЕМ це ж нонсенс і доречі черепій вже вбив колись людину !!

  5. що воно городить бо коли він і його посінаки виносять ЗЛОЧИННІ вироки де злочин є доказовим і тп то тут він шукає дотримання всіх норм!! і скажіть чи незаслуговує цей суд на мусор люстрацію із зеленкою

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні