В гості до зими: куди поїхати на Прикарпатті на вихідні взимку
Диван на коліщатках в темній вітальні

В гості до зими: куди поїхати на Прикарпатті на вихідні взимку

Автор: Олег Мамчур
17/01/2025 09:51
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов

Зимові канікули у школах завершуються, але ще одні вихідні попереду. За цей час можна встигнути кудись поїхати, щоб не сидіти вдома після довгих різдвяних свят.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

На Прикарпатті та по сусідству є, що подивитися дорослим і малим, пише Репортер.

Куди поїхати на Прикарпатті на вихідні взимку

Подивитись на ведмедів

Показати дітям диких звірів і навчити, що треба дбати про природу, – це звучить як гарний рецепт вихідного дня. Найвідоміший на заході України львівський притулок «Домажир» розташований за три години машиною від Івано-Франківська, але для зимових відвідувань він зачинений, тому що ведмеді заснули аж до весни.

Куди поїхати на Прикарпатті на вихідні взимку

Натомість у центрі реабілітації диких тварин біля Галича ведмеді переважно не впадають у сплячку. Крім ведмедів, тут можна побачити оленів, бізонів, яструбів та інших тварин. Усі звірі, які живуть у центрі, були врятовані небайдужими і проходять тут реабілітації перед поверненням у дику природу – або ж майбутнім спокійним життям у притулку.

Хто хоче поїхати трохи далі, тим варто заглянути у Реабілітаційний центр бурого ведмедя на території національного парку «Синевир», що на Закарпатті. Тут також мешкають тварини з усієї України, які зазнали фізичних та моральних травм, найчастіше через людський вплив, наприклад, у цирках чи звіринцях. Тут про них дбають, а відвідувачі, заплативши 60 грн за вхідний квиток, мають змогу подивитися на могутніх мешканців лісу. А потім – помилуватися озером Синевир, яке взимку вражає по-іншому, ніж в інші сезони.

Куди поїхати на Прикарпатті на вихідні взимку

Покататися на лижах

Найвідоміша локація для лижників на Прикарпатті та й в усій Україні – курорт «Буковель». Для тих, хто не хоче переплачувати та стояти у чергах на підйомник, є простіші варіанти.

Куди поїхати на Прикарпатті на вихідні взимку

Наприклад, у селі Яблуниця – дві гірськолижні траси. У гірськолижному комплексі «Коза» є канатно-бугельний витяг. Втім, коли немає природного снігу, спуски засніжують самостійно, але працюють на половину траси. Разовий підйом – 100 грн, на день – 600 грн.

Гірськолижний комплекс «Ворохта» також пропонує невеликі траси для лижників, можливість спробувати сноутюбінг (один спуск – 30 грн), а також діє прокат лиж.

Також є канатно-бугельний витяг в урочищі Михалково у Косові. За словами голови громади Юрія Плосконоса, цього року витяг пройшов усі необхідні перевірки та знову готовий приймати всіх охочих. Втім, запрацює лише тоді, коли випаде сніг.

Трамвайчиком до краєвидів

Прогулянка старою вузькоколійкою у Вигоді цікава в будь-яку пору року. Взимку, коли природа заснула, а схили гір засніжені, вона вражає по-своєму. Ціна за поїздку трамвайчиком до бойківських Карпат над Свічею – 200 грн.

Також поруч працює сучасний музей – Центр спадщини Вигодської вузькоколійки. Вхідний квиток – 100 грн для дорослих, 60 грн для дітей. Тут можна побачити інтерактивну експозицію, яка розповідає про флору й фауну цих місць, а також історію створення карпатської вузькоколійки. Можна натискати на кнопки, лазити, водити по сенсорних екранах – сподобається як дітям, так і дорослим.

Неподалік у Гошеві можна відвідати Василіянський монастир на Ясній горі. Це – особливе місце для вірян греко-католицької церкви, адже тут зберігається чудотворна ікона Богородиці 1704 року, до якої щорічно з’їжджаються паломники. Перша згадка про монастир датується ще ХVI століттям. Територія монастиря – затишна і облагороджена, з клумбами та лавочками. А ще – чудовим краєвидом на навколишні пагорби.

Відомо, коли проведуть в останню путь загиблого на війні колишнього муніципала Віталія Дереха

Традиції Гуцульщини

Національний природний парк «Гуцульщина» на Косівщині, напевно, найвідоміший своїм Маєтком Святого Миколая, який, до речі, працює не лише у грудні, а цілий рік. Якщо не встигли перед святом, чому б не навідати Миколая зараз? Можна замовити екскурсію будиночком, а звичайний вхід коштує 48 грн.

Крім того, на території парку є можливість покататися на коні (120 грн за 30 хв), а ще замовити прогулянку на бричці чи санях, запряжених конями, за 360 грн.

Також на території парку можна відвідати природні локації – Лисину Космацьку, Терношорську Ладу, камінь Довбуша. А ще – пройти однією з еколого-освітніх стежок, хоч не всі вони можуть бути доступні взимку.

Крім того, у парку розташовується музей «Гуцульська світлиця», де представлене мистецтво та культура Гуцульщини. Зокрема, такі експонати, як автентичний ткацький верстат, прядка, чоловічий та жіночий гуцульський стрій, кахельна піч. А в науково-просвітницькому центрі парку можна ознайомитися з експозиціями орнітології, геології, зоології та інші.

Зимовий похід у гори

Похід у зимові гори – лише для досвідчених туристів, тому ні в якому разі не можна вирушати тим, хто недостатньо готовий. Крім того, для цього потрібно мати необхідне спорядження, одяг і взуття.

Хто менш впевнений в собі, але хоче спробувати свої сили, можна відправитися у похід із сертифікованими гідами. Зимові походи пропонують різні турагентства, як рівня новачків (наприклад, на Говерлу або короткі походи в невисокі гори), так і досвідчених туристів (на зимові Горгани, Шпиці, Чорногору).

Також можна переночувати у притулку на Смотричі. Там, у найвисокогірнішому селі України – Дземброні, можна відчути справжню зиму. Загалом притулок розрахований на 28 людей, є гаряча вода, газова плита та мангали. Тут можуть переночувати навіть ті, хто не планує подальше сходження на гірські вершини, а просто гулятиме серед неймовірних краєвидів.

Ціна ночівлі – 500-600 грн. Все ж, варто врахувати, що це – прикордонна зона, тож, щоб оминути блокпост, потрібно попередньо зареєструватися у прикордонній службі щонайменше за 48 годин для однієї людини і 72 години – для двох. Зразок заяви можна завантажити на сайті притулку.