-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В ІФНМУ дистанційно відбувається міжнародна науково-практична конференція

-Реклама-spot_img
spot_img

В Івано-Франківському національному медичному університеті почала роботу дистанційна міжнародна науково-практична конференція «Cучасні напрямки удосконалення фармацевтичного забезпечення населення: від розробки до використання лікарських засобів природного і синтетичного походження». Подія присвячена 20-й річниці фармацевтичного факультету.

На конференції зареєструвались 283 учасники. Вони представляють 16 закладів вищої освіти та сім установ і підприємств. Загалом до матеріалів конференції увійшли 140 тез доповідей. Вони поділені на п’ять секцій. У перший день конференції представлено 24 доповіді, у другий день — 19 доповідей.

«Щиро вітаю усіх на нашій конференції. Хоч вона й відбувається дистанційно, я впевнений, що тут буде дуже плідне спілкування, — звернувся до учасників конференції ректор ІФНМУ професор Микола Рожко. — Думаю, обговорення торкнеться не лише проблем фармації, а й організації державної атестації в режимі онлайн. Ми вже почали таку роботу на медичному факультеті. Коли відступить лихо, яке маємо зараз, усіх вас ми сподіваємося побачити в нас в університеті».

- РЕКЛАМА-

У своїй доповіді деканка фармацевтичного факультету, доцентка Ірина Федяк звернула увагу на великий поступ уперед, який зробили університет та факультет за десятиріччя. Так, ще 10 років тому, станом на 2009 рік, викладацький склад Івано-Франківської державної медичної академії нараховував 380 осіб: 68 докторів наук та 212 кандидатів наук, на сьогодні в Івано-Франківському національному медичному університеті – 112 докторів та 532 кандидатів наук.

Освітній процес на фармацевтичному факультеті у 2009 році забезпечували два кандидати фармацевтичних наук, не було жодного доктора фармацевтичних наук. У 2019 році успішно працюють три доктори фармацевтичних наук та 19 кандидатів фармацевтичних наук, які здобули науковий ступінь упродовж останніх 10-ти років. Окрім цього, упродовж цього року планується завершення ще двох докторських та вісьмох кандидатських робіт із фармацевтичних спеціальностей.

На фармацевтичному факультеті функціонують чотири кафедри: фармації (завідувач — професор Андрій Грицик), організації та економіки фармації і технології ліків (професор Дмитро Семенів), клінічної фармакології і фармакотерапії (професор Ірина Купновицька), хімії фармацевтичного факультету (професор Андрій Стецьків).

«Маємо дуже радісну новину, — зазначила Ірина Федяк. — Напередодні дня конференції стало відомо, що наказом Міністерства освіти і науки України присвоєно науковий ступінь доктора фармацевтичних наук доценту кафедри організації та економіки фармації і технології ліків Мар’яні Федоровській. Щиро вітаємо!»

Сьогодні на фармацевтичному факультеті ІФНМУ запроваджено практику online консультацій викладачів для підготовки студентів до виконання контрольних робіт, підсумкових модульних контролів, іспитів «Крок-1, 2. Фармація», практично-орієнтованих випускних іспитів. Колективи кафедр підготували інтерактивні відео-завдання. Йде підготовка до онлайн державної атестації 2020.

На конференції обговорили чимало актуальних питань фармацевтичної галузі України, а саме сучасні напрямки забезпечення населення якісними, ефективними і доступними ліками, надання фармацевтичної допомоги, збереження потенціалу фармацевтичної галузі, як на регіональному, так і національному рівнях, напрямки удосконалення протоколів провізора (фармацевта), питання реалізації Урядової програми «Доступні ліки» та її удосконалення як для пацієнтів, так і для аптечних закладів та багато інших.

Детальну програму роботи конференції можна переглянути за цим посиланням.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні