З перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію України Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу активно долучається до допомоги нашим захисникам.
Ще місяць тому викладачі читали лекції свої студентам, а сьогодні активно підтримують воїнів та опікуються тими, хто через війну змушений був переїхати у безпечний регіон. Бо переконані, що наша перемога залежить не тільки від військових на фронті, а й від активності тилу, пише пресслужба ІФНТУНГ.
Сьогодні в університеті працює потужний волонтерський центр. Тут приймають і сортують гуманітарні вантажі, передають допомогу нашим військовим на передову, в медичні заклади, в яких на лікуванні перебувають переселенці, поселяють людей, які вимушено покинули свої домівки переселенців, організовують для них безкоштовне харчування, а днями стартували заняття з психологічного відновлення для внутрішньо переміщених людей.
Також на базі Центру інноваційного розвитку науковці спільно з волонтерами налагодили виготовлення кровоспинних джгутів-турникетів типу CAT для Збройних сил України. Саме таких джгутів зараз дуже потребуть наші захисники на передовій. Спочатку розробили зразки, далі – консультація з військовими та медиками і одразу після цього – безперервна робота майстерні та виготовлення якісних турнікетів, які відповідають усім вимогам.
Не забувають в університеті й про дітей, які вимушено покинули свої домівки. Так, у науковому містечку «Нова Енергія» запустили безкоштовні ініціативи для переселенців. За час війни понад 500 осіб відвідали соціальні екскурсії в науковому музеї та інтерактивне TeslaEnergyShow. Діти та підлітки, завітавши в наукове містечко, можуть досліджувати, навчатися, а найменші – гратися в дитячій кімнаті. Школярі із зони бойових дій, які зараз не мають можливості підключитися до навчання, можуть свої онлайн-уроки проходити на технічній базі школи при науковому містечку.
«У мирному житті – професори, доценти, кандидати та доктори наук, з початком війни – волонтери. З таким науковим потенціалом, організованістю переконана, що перемога близько! Дякую вашій науковій спільноті за активність, допомогу та небайдужість. Кожен день наближає нас до перемоги, а ми робимо усе можливе, щоб приблизити цей день!», – відзначила Світлана Онищук.