У 2023 році фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели 32 позапланові перевірки на централізованих водопроводах. Серед 189 проб питної води з мереж, 22 не відповідали нормам санітарного законодавства.
Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Івано – Франківській області.
Зокрема, 21 пробу питної води визнали неякісною за санітарно-хімічними показниками (невідповідності по рН та твердості води), а ще одна проба питної води є неякісною за мікробіологічними показниками.
Нестандартні показники зафіксували у таких водопроводах:
- Відомчий водопровід Надвірнянської філії ТОВ «Свіспан Лімітед»,
- Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора» Брошнів-Осадської селищної ради,
- Комунальне підприємство «Водоканал» Долинської міської ради,
- Комунальне підприємство «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради,
- сільський водопровід с. Боднарів Комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія»,
- КП «Тлумачкомунсервіс» Тлумацької міської ради,
- «Водогін КПСНП смт Ворохта» Ворохтянської селищної ради,
- село Пійло Комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» Калуської міської ради Івано-Франківської області (за мікробіологічними показниками).
“Слід пам’ятати: вживання недоброякісної питної води негативно впливає на здоров’я людини. З водою можуть передаватися різноманітні інфекційні захворювання (вірусний гепатит А, ротовірусна інфекція, черевний тиф, паратифи, дизентерія та інші кишкові інфекції), а також яйця гельмінтів, збудники протозойних захворювань. Патогенні збудники можуть потрапляти у воду з різними нечистотами та відходами, тому безпека води в епідемічному плані є однією з головних вимог”, — пояснюють в управлінні Держпродспоживслужби Прикарпаття.
Як Держпродспоживслужба сприяє усуненню проблем на вказаних водогонах – в установі наразі не уточнили.
Також перевіряли якість води у річці Вільчанець, яка є джерелом питного водопостачання ТОВ «Буковель» та у Чечвенському водосховищі Калуського району – там показники в нормі.