23 лютого у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулась міжнародна конференція «Глобальна і регіональна безпека в умовах гібридних війн».
У заході брали участь: Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, Представництво НАТО в Україні, Литовська асоціація атлантичного договору, Посольство Литовської Республіки в Україні, Почесне Консульство Литовської Республіки в Івано-Франківську, Громадська організація «Центр політичного моніторингу».
«Бажаючи захистити себе від злоякісної пропаганди та інформаційної загрози, потрібно посилювати «імунітет» держави, стан суспільства, солідарність. Гібридну війну використовують проти тих країн, де є певні проблеми в суспільстві. Інформаційна пропаганда та кібератаки — це реалії війн у 21 столітті», – зазначила радник з питань стратегічних комунікацій Центру інформації та документації НАТО Вікторія Ціємініте (Литва).
«Яку я бачу загрозу? Вступ у НАТО Сербії. Невідомо чи це Сербія хоче вступити у НАТО, чи Кремль гібридними методами проштовхує її, щоб потім вона блокувала вхід України у НАТО, адже там рішення приймаються одноголосно», – сказав колишній депутат Івано-Франківської облради Юрій Романюк.
«У психології описано багато методів, які діють проти нас. Зважаючи на те, що в Україні своєрідна ситуація, крім того, що у нас війна на Сході, є й інші аспекти в країні, які тиснуть на свідомість людей. Ми постійно живемо в страху і це не дозволяє нам бути впевненим у своєму майбутньому», – заявив доцент психологічних наук ПНУ імені Стефаника Сергій Курилюк.
Ірина СЕМЕНКО