В Івано-Франківську попрощалися із відомим дисидентом і політв'язнем народним депутатом Першого скликання Богданом Ребриком
Диван на коліщатках в темній вітальні

В Івано-Франківську попрощалися із відомим дисидентом і політв’язнем народним депутатом Першого скликання Богданом Ребриком

Автор: Ігор Василик
04/01/2023 08:12
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

В Івано-Франківську помер громадський та політичний діяч, член Української Гельсінської групи з 1979 року Богдан Ребрик. 

Прощання із Богданом Ребиком відбулося 03 січня 2022 оку в івано-франківському Будинку Смутку.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

“На 85 році життя відійшов у вічність Ребрик Богдан Васильович — багатолітній політичний в’язень радянських таборів, народний депутат України І демократичного скликання, член Української Гельсінської групи. Нестерпний біль та великий смуток”, — йдеться у повідомленні.

Богдан Ребрик помер 1 січня 2023 року внаслідок важкої хвороби. Про це Суспільному повідомили його родичі.

У Франківську помер політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи Богдан Ребрик

Богдан Ребрик народився 30 липня 1938 року в селі Павлівка. Отримав освіту за фахом радіотехнік і радист стратегічного повітряного судна.

З 1962 до 1967 року працював інструктором-викладачем Івано-Франківської обласної радіотехнічної школи ДТСААФ. У 1967 році Богдана Ребрика заарештували за виховання курсантів-призовників у націоналістичному дусі. Того ж року його засудили на три роки таборів і п’ять років позбавлення права займати посади, пов’язані з викладанням і вихованням молоді. Покарання відбував у мордовських таборах. У 1970 році чоловік повернувся в Івано-Франківськ.

У 1974 році Богдана Ребрика заарештували вдруге як особливо небезпечного рецидивіста і засудили до семи років таборів особливого суворого режиму і три роки заслання. Йому інкримінували “злісну антирадянську пропаганду”, виготовлення і розповсюдження матеріалів антирадянського змісту, поширення серед людей роботи Івана Дзюби “Інтернаціоналізм чи русифікація?” Покарання чоловік відбував у Мордовії та Пермській області.

У 1979 Богдан Ребрик увійшов до складу табірної інтернаціональної Гельсінської групи.

У липні 1987 року повернувся в Івано-Франківськ. У 1989-1990 роках — член крайової ради Народного руху України, співголова обласного “Меморіалу”, заступник голови обласної філії Української Гельсінської спілки.

4 березня 1990 року Богдана Ребрика обрали народним депутатом України від Тисменицького виборчого округу та одночасно депутатом Івано-Франківської обласної ради. Був головою підкомісії Верховної ради у справах репресованих. Богдана Ребрика реабілітували у 1991 році.

Фото Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ