У Івано-Франківську відкрили регіональний “Центр захисту прав людини”. Це перша така організація, відкрита в Україні.
Унікальністю є функціонування його в одному приміщенні з “Домом воїна”, так званим ЦНАПом для героїв, ветеранів, їхніх родин. Про це повідомив під час відкриття Центру Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, пише Правда.іф
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Проєкт реалізований у результаті співробітництва між Регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області, Представництвом Агентства ООН у справах біженців в Україні та БФ “Рокада”.
За словами Уповноваженого ВР з прав людини, створення такої організації у Івано-Франківській області є на часі, оскільки кількість звернень громадян, пов’язаних з правами людини, за останні роки зросла тут на 40 відсотків. Так у 2022 році поступило 42 тисячі 500 звернень. Натомість у 2023 році ця цифра зросла вдвічі – 95 тисяч 760 звернень. А поточного 2024 року їх число наразі перевищує попередній на 20 відсотків, тобто прогнозують понад 100 тисяч звернень прикарпатців.
Основною ідеєю відкриття “Центру захисту прав людини” Дмитро Лубінець називає реалізацію реформи децентралізації, в якій потрібно дійти до кожної громади Прикарпаття.
“Хочу, щоб кожен громадянин області міг звернутись до нашої інституції, в котрій команда швидко відреагує і відновить порушені права. І щоб таке звернення було можливим не тільки на гарячу лінію чи електронним листом, а й фізично”, – стверджує посадовець.
За його словами, центр діятиме у 9 основних напрямках:
- права в секторі безпеки – права діючих військовослужбовців, родини військовополонених,
- соц-економ – все, що стосується заробітної платні, пенсії, соціальної допомоги,
- захист прав дитини,
- захист прав осіб, котрі постраждали від збройної агресії (першочергово ВПО),
- захист прав інформаційних прав – доступ до публічної інформації та захист персональних даних,
- недескримінація – захист прав національних меншин, релігійних, політичних поглядів, права людей з інвалідністю ,
- превенція домашньому насильству (протидія торгівлі людьми і домашньому насильству),
- національний превентивний механізм – моніторинг всіх місць несвободи в Україні(СІЗО, виправні колонії,психо-неврологічні заклади, комунальні заклади закритого типу, в тому числі приватні геріатричні заклади),
- міжнародний напрямок (співпраця з міжнародними партнерами, в тому числі і на регіональному рівні)
Центр працюватиме з 9 до 18 години.
Прийом громадян проводитиметься два дні на тиждень, у вівторок та четвер.
Дмитро Лубінець також повідомив про роботу нового напрямку Центру:
“Розпочинаємо новий напрямок в нашій роботі. До кінця цього року буде створено три мобільні бригади – виїзні офіси з робочими місцями, обладнані генераторами та старлінками. Їхнє завдання полягатиме у донесенні інформації до кожного старостинського округу області про дієву інституцію захисту прав людини”