Понад 50 книг за шість днів принесли люди для поранених військових, які перебувають у лікарнях Івано-Франківська. Акція “Книга для воїна” стартувала 1 квітня та триватиме до кінця місяця. Її організували студенти-медики та департамент молодіжної політики та спорту міської ради.
Про це розповіла Суспільному заступниця директора департаменту Марʼяна Циганин.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
З її слів, наразі із пів сотні книжок, які принесли для поранених військовослужбовців, відібрали 11. Все через те, що люди передали книги російською мовою або ж про історію, видані ще до 1991 року.
“Це — книги про історію комуністичної партії, про комуністичних діячів. Ми хочемо наголосити, що ми — не збір макулатури, не потрібно чистити свої бібліотеки від всякого непотребу”, — каже Марʼяна Циганин.
Натомість вона закликає приносити книги українською мовою із сюжетом, який надихатиме, мотивуватиме, дозволить пораненим воїнам “мандрувати” простором і часом і налаштуватися на позитивні думки.
“Потрібно реально приносити те, що цікаво. Це не обовʼязково має бути нова книга, а, наприклад, та, яку людина вже прочитала і вона рекомендує її тим, хто лежить у лікарні, хто побував на фронті. Щоб людина не перебувала постійно в спогадах, думках, переживаннях, а змогла хоч на трішечки відволіктися від цього”, — пояснює Марʼяна Циганин.
Книги можна приносити в центральний корпус Івано-Франківського національного медичного університету, бібліотеку ІФНМУ, Івано-Франківський молодіжний центр “Рух”, на перший поверх Івано-Франківської міської ради, в громадський ресторан “Urban Space 100” та в Івано-Франківську обласну бібліотеку для юнацтва.
Студенти-медики вже проводили схожу акцію. Тоді вони збирали книги для дітей, які лікувалися в медзакладах Івано-Франківська, розповіла Суспільному президентка представництва UMSA в Івано-Франківську Надія Дутчин. Зараз вона разом з іншими студентами проводить для поранених військових мистецькі заняття. Студентка каже, щоб не приходити до бійців з порожніми руками, вирішили оголосити збір книг.
“Ми багато спілкувалися з цими військовими, оскільки вони проводять у лікарні дуже багато часу, а переважно — це люди з протезами, які не мають кінцівок і їм важко пересуватися. Вони 24/7 — в палатах, і трошки їм важко займати себе чимось, тому ми подумали, що книга — це чудовий варіант”, — розповідає Надія Дутчин.
Книги для поранених військовослужбовців збиратимуть до 30 квітня. На початку травня їх передадуть в Івано-Франківську центральну міську лікарню, Івано-Франківську обласну лікарню та в Перший добровольчий хірургічний шпиталь.