26 жовтня Калуська міська рада затвердила Програму фінансової підтримки комунального підприємства “Калуське підприємство автобусних станцій” на 2024 рік. Фактично депутати передбачили кошти для того, щоб нова автостанція на вул. Ринковій почала роботу.
Бюджет програми становить понад 879,5 тис. гривень. З них 533 тис. гривень — це кошти на облаштування автостанції. А саме: планують влаштувати робочі місця касирів і диспетчерів, місця для сидіння у залі очікування, купити інформаційне табло тощо. Решту майже 346,5 тис. гривень програмою передбачено на заробітні плати працівників, інформують “Вікна”.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
За словами начальника управління економічного розвитку міста Юрія Соколовського, зарплату закладають на два місяці, далі на свої потреби комунальне підприємство має заробляти. Нагадаємо, основним джерелом його доходу буде станційний збір, який оплачують пасажири про купівлі квитка.
Програма фінансової підтримки Калуського підприємства автобусних станцій на 2023 рік передбачає фінансування у розмірі 110 тис. гривень, за перше півріччя було профінансовано всього 44,4 тис. гривень — зарплату у розмірі невеликої частини посадового окладу отримують директор і бухгалтер.
Як повідомив Юрій Сколовський, підприємство вже розробило штатний розпис, за яким тут буде 13 працівників: касири, прибиральники, контролери та інші. Людей прийматимуть на роботу перед запуском автостанції і деякий час вони проходитимуть навчання. У цей період, а також на початку роботи, поки підприємство акумулюватиме власні доходи, видатки на заплату (середня зарплата працівника складе близько 10 тис. гривень на місяць) покриватиме міський бюджет.
У зв’язку із запуском автостанції на вул. Ринковій також має відбутися радикальна зміна приміських та міжміських маршрутів, а також міських (автостанція має стати частиною основних маршрутів по Калушу). Не виключено, що надалі не функціонуватиме автостанція поблизу залізничного вокзалу, а весь потік пасажирського автотранспорту через об’їзну дорогу переправлять на вул. Ринкову.
Як раніше повідомляли “Вікна”, у Калуші планують змінити приміські автобусні маршрути, щоб вони не їхали через місто (і не забирали пасажирів у міських перевізників), а рухалися з автостанції по об’їзній дорозі. Це рішення практично гарантовано викличе супротив мешканців. Адже зараз люди їдуть з села на ринок у центрі Калуша (чи наприклад на навчання або ж щоб потрапити на прийом до посадовців міської влади) без пересадок. А після зміни маршрутів вони зможуть доїхати лише до автостанції, тож прийдеться витрати додаткові 12 гривень на міський автобус, щоб проїхати містом.
Нагадаємо, у вересні 2021 року рішенням виконавчого комітету було оголошено інвестиційний конкурс з відбору інвестора для будівництва автостанції з приміщеннями громадського та комерційного призначення на вул. Ринковій у Калуші. Пів року до того, у березні, рішенням Калуської міської ради було утворено комунальне підприємство “Калуське підприємство автобусних станцій” — під проєкт із будівництва автостанції. Земельна ділянка для будівництва автостанції площею 0,4527 перебуває у постійному користуванні комунального підприємства. У інвестиційному конкурсі з будівництва автостанції був лише один учасник — ПП “Старвбуд”, яке й оголосили переможцем конкурсу. А у січні 2022 року виконком дозволив КП “Калуське підприємство автобусних станцій” укласти договір на будівництво автостанції з приватним підприємством “Старвбуд”.
ПП “Стравбуд” на інвестиційний конкурс подало ескізний проєкт майбутньої автостанції. За ним, це буде одноповерхова споруда площею 1 175 кв. метрів (забудова близько 26% земельної ділянки). Тут передбачена зала очікування на 113 кв. метрів, адміністративні (зокрема, диспетчерська і квиткові каси) і санітарно-гігієнічні приміщення сумарною площею близько 79 кв. метрів — це те, що в підсумку перейде громаді, тобто власне автостанція — близько 16% площ. Площа комерційних приміщень, які будуть належати інвестору, — 937 кв. метрів плюс санітарно-гігієнічні приміщення у комерційній зоні на 46 кв. метрів — загалом близько 84% площ будівлі. Також на автостанції має бути сім платформ для посадки і висадки пасажирів, місця для стоянки автобусів та паркувальні місця для автомобілів.