Ідея подорожувати Карпатами на авто – грандіозна. Але плануючи таку подорож легко розгубитися серед тисячі місцин, тому варто продумати маршрут так, щоб не пропустити цікавих локацій.
Travel24 підготував для вас 3 готові маршрути Карпатами, які вразять своєю красою.
Маршрут № 1 – Синевир
Торунський перевал – Синевирський перевал – Центр реабілітації бурого ведмедя – озеро Синевир – “Дике озеро”
Заїжджайте в Карпати зі сторони Калуша через місто Долина. Перша цікава локація –Торунський перевал. Звідси починається багато туристичних маршрутів, тож варто зупинитися і трохи погуляти околицями. Наступна точка – Синевирський перевал. В смт Міжгір’я звертайте ліворуч, в напрямку села Синевир, і через 10 кілометрів шляху ви опинитесь на вершині перевалу. Тут є декілька оглядових майданчиків, з яких відкривається прекрасний краєвид на головні карпатські хребти.
20 хвилин їзди від перевалу знаходиться Центр реабілітації бурого ведмедя. На території 12 гектарів створено найбільший у Європі вольєр для реабілітації бурих ведмедів. Сюди потрапляють тварини, які з різних причин не можуть жити на волі: травмовані внаслідок стихійного лиха, визволені з цирку, ті, що зазнали жорстокого поводження, конфісковані звірі тощо.
Далі рухайтеся до найбільшого гірського озера України – Синевиру. На авто можна доїхати майже до самого озера, яке знаходиться неподалік села Синевирська Поляна. Від ведмедів до озера Синевир їхати 9 кілометрів. Багато таємниць та легенд приховує це диво природи. Бодай раз в житті його варто відвідати.
Якщо полюбляєте гуляти лісом, то обов’язково пройдіться екологічною стежкою “Дике озеро”, вона приведе вас до того самого “Дикого озера”, яке цікаве тим, що на ньому знаходиться плавучий острів з мохів, які більше нагадують рослинність тундри, а ніж Карпат.
Маршрут № 2 – Ворохта
Водоспад Труфанець – Яблуницький перевал – водоспад Женецький Гук – спортивна база “Заросляк” – Говерла
Якщо рухатися від Синевиру, то треба минути Рахів, і вже за 14 кілометрів буде Ворохта. Далі дорогою через села Ясіня, Лазещина, Яблуниця ви мусите відвідати декілька місцин. Неподалік села Ясіня обов’язково зробіть коротку зупинку і відвідайте водоспад Труфанець. Це найвищий каскадний водоспад Закарпаття, висотою як десятиповерховий будинок.
Через 20 кілометрів від водоспаду, проїхавши села Ясіня та Лазещина, ви опинитесь на Яблуницькому перевалі, на висоті 931 метр над рівнем моря. Яблуницький перевал — це межа між Закарпаттям та Франківщиною, з його вершини добре видно Говерлу і Петрос. Далі варто заїхати в село Татарів, що знаходиться біля підніжжя гори Хом’як, а за 8 кілометрів від центра села, розташований водоспад Женецький Гук, який вразить вас своєю величністю.
Також неподалік Ворохти є спортивна база “Заросляк”, звідки бере початок найпопулярніший маршрут на Говерлу. Маючи хорошу фізичну підготовку, звідси можна піднятися на найвищу точку України всього за декілька годин. Рухаємося далі!
Маршрут № 3 – Верховина
Річка Чорний Черемош – село Верхній Ясенів – село Буркут
Верховина розташована на березі річки Чорний Черемош, всього за 30 кілометрів від Ворохти. Це столиця Гуцульщини, і якщо вас цікавить культура, побут і світогляд гірських жителів, то це ідеальне місце для знайомства з ними. Неподалік Верховини, в селі Верхній Ясенів, жив і “працював” останній карпатський мольфар Нечай.
Затятим мандрівникам варто відвідати село Буркут, яке ще називають “селом привидом”. Доведеться проїхати понад 35 кілометрів ґрунтовими дорогами, але на фініші ви потрапите в закинуте і по суті мертве карпатське село, де історія зупинилася 50 років тому. В 19 столітті Буркут був курортом, де знаходиться унікальне, за своїм складом, мінеральне джерело. Свого часу тут лікувалася від туберкульозу Леся Українка, тому можна прогулятися тими ж стежками, які полюбляла відома українська письменниця.