Цього року основним дорожнім об’єктом у Карпатах є відремонтована Н-09 Мукачеве – Рахів – Івано-Франківськ – Львів. Це флагманський маршрут для всієї Західної України, він сполучає три області – Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську.
Про це повідомили в пресслужбі Укравтодору, пише Західний кур’єр.
«Готуєте лижі? Ні? А дарма! Бо ми вже приготували для вас огляд доріг, якими можна дістатися до традиційних місць сили лижників та сноубордистів. Так, снігу поки ще не насипало, але ж це не заважає вже прокладати маршрути», – йдеться в повідомленні.
Івано-Франківська область
«Традиційно приймає любителів зимових видів спорту Прикарпаття, де основним курортом залишається Буковель. Доїхати до комплексу готелів, ресторанів та трас від обласного Івано-Франківська можна відновленою трасою Т-09-06 Івано-Франківськ – Надвірна – вона у відмінному стані. Ремонт цієї дороги дозволив розвантажити основну трасу до гірськолижних курортів», – повідомляють дорожники.
У Надвірній слід повернути на дорогу Н-09 Мукачеве – Рахів – Івано-Франківськ – Львів, яку в Івано-Франківській області у 2020 році відновили у двох районах.
А далі – капітально відремонтованою у попередні роки ділянкою Н-09 через мальовничі населені пункти Яремче, Микуличин, Татарів – ви з комфортом дістанетесь до Буковелю. У САД нагадують, що швидкість руху у населених пунктах – 50 км на годину.
Оновлене також покриття дороги Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський, яка теж відкриває шлях до комплексу Буковель. Окрім цього відновлення Р-24 дало потужний поштовх до розвитку туризму у Верховинському та Косівському районах Прикарпаття. Гірськолижні схили є у Ворохті, Верховині та селі Ільці, через яке проходить дорога. У Косівському районі можна відчути швидкість на гірськолижній трасі, що на горі Михалкова, це поблизу міста Косів. Комфортна транспортна інфраструктура, яку активно відновлювали в останні роки, дозволяє обрати у Прикарпатті і траси, і житло, і розваги на різний смак та можливості.
Закарпатська область
Просто із Івано-Франківської області по відремонтованій Н-09 Мукачеве – Рахів – Івано-Франківськ – Львів можна дістатися до одного з головних гірськолижних об’єктів Закарпаття – гори Драгобрат. Доїхати до трас можна від селища Ясіня, що розташоване просто на Н-09, ділянка від перевалу повністю відновлена у 2020 році. За досвідом бувалих лижників та сноубордистів, житло варто обирати саме в Ясінях, звідки по хорошій дорозі можна їздити або на Буковель, або на Драгобрат. Але будьте готові – на саму гору дороги немає: або треба йти пішки, або вас завезуть на «всюдиході».
Драгобрат, звісно, не конкурент розвинутому та пишному Буковелю, але і тут є свої переваги. Головним чином, сніг. Він тут тільки природній, штучного не буває. І тут або пан, або пропав – або на Драгобраті снігу багато – він випадає рано і сходить пізно, або взагалі немає.
На Драгобраті є траси для новачків з пологими схилами та бугельним підіймачем, є траси для професіоналів, все решта – фрі-райд. На горі досить демократичні ціни на всі види послуг – прокат спорядження, житло і харчування.
На будь-який смак є схили, якщо їхати по трасі Т-07-18 Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я. Її повністю зробили у 2020 році. Тут відновлене покриття, бар’єрне огородження та знаки. Т-07-18 – найвисокогірніша дорога в Україні, більшість кілометрів прокладені на відмітці вище 500 метрів над рівнем моря.
Траса проходить через Воловець, Подобовець, Пилипець, Ізки – всі населені пункти мають садиби та лижні схили, а також необхідну для відпочинку інфраструктуру – ресторани, колиби, чани, прокат спорядження.
На Т-07-18 можна потрапити із М-06 Київ – Чоп, яка у хорошому стані. Всі дороги у Закарпатській області у зимовий період стабільно почищені та посипані. Тож чаклуйте на сніг у горах!
Чернівецька область
Ще одне місце сили лижників та сноубордистів – Буковинські Карпати. Місце не менш дивовижне, хоча і менш розпіарене. Але повірте, краєвиди, чисте повітря і спокій Путильського та Вижницького районів не поступаються ані глянцевим трасам Буковелю, ані звивистим схилам Драгобрату.
Для любителів зимових видів спорту у Чернівецькій області є гірськолижний комплекс «Мигове», на Вижниччині. Траси прокладені у масиві Національного природного парку Вижницький, який займає площу понад 11 га. Від обласного центру Чернівці до Мигова – 57,5 км. Знайдіть на мапі дорогу Р-62 Чернівці – Сторожинець – Вижниця і через GPS-навігатор сплануйте маршрут. Проїзд дорогою є, у 2021 році приведемо її до європейського стану.
«Завдяки реалізованій державній програмі Велике будівництво якісними автошляхами за останні два роки з’єднали всі обласні центри на Західній Україні: Івано-Франківськ, Львів, Ужгород, Чернівці, Тернопіль. Це забезпечить пожвавлення економіки, співробітництва, розвитку галузей, зокрема туристичної, у регіонах. Переконані, саме внутрішній туризм у часи коронакризи та закритих кордонів має шанс стати потужним джерелом наповнення місцевих бюджетів».