24-25 серпня відбудеться фестиваль історичної реконструкції «Ремісничий двір княжого Галича». Захід відбудеться у селі Крилос, на території Музею історії Національного заповідника «Давній Галич» із залученням клубу історичної реконструкції «Чорна Галич».
Фестиваль відбудеться в рамках проекту «Вбрані в історію: середньовічний одяг княжого Галича», що реалізується командою Національного заповідника «Давній Галич» за підтримки Українського культурного фонду.
Табір живої історії – це подія, під час якої реконструктори відтворять дух середньовіччя: ремесла, військову справу, їжу та традиції, в тому ж числі пошиття елементів одягу, побут.
Особливість дійства в тому, що відвідувачі зможуть безпосередньо поспілкуватися із ре конструкторами і взяти участь у всіх активностях, запропонованих організаторами. Серед них: майстер-класи для дітей з гончарства, письма на воскових дощечках, заняття зі стройової підготовки, презентація середньовічної амуніції.
Також для відвідувачів відбуватимуться публічні лекції фахівців з середньовічної історії. Доступним до огляду буде табір реконструкторів, робота гончарної, деревообробної майстерень, кузні та чембарні, випарювання солі із сировиці (ропи) села Рунгури.
В заході візьмуть участь близько 25 історичних реконструкторів з різних куточківУкраїни.
Табір живої історії буде розгорнуто на території Музею історії Галича в с. Крилос.
Захід передуватиме кульмінації проєкту – відкриттю виставки середньовічного одягу, яка складатиметься з 6 костюмів різних верств населення Галича ХІІ-ХІІІ ст. і буде створена професійними реконструкторами за археологічними та візуальними зразками того періоду. Виставка міститиме й елементи інтерактиву.
Окрім того, в ході реалізації проєкту буде розроблено нові тематичні екскурсії, що дадуть можливість зрозуміти особливості середньовічного вбрання та найголовніше – соціальний устрій та побутове життя середньовічного Галича.
Елементи майбутньої виставки частково можна буде побачити під час проведення промоційного заходу «Ремісничий двір княжого Галича» вженаступних вихідних.
Проєкт реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду.