В курортному Яремче помітили третього президента України Віктора Ющенка. Його зафільмували за кермом пікапа.
В сусідньому Татарові колишній очільник України має дачу, яку будували майже 8 років.
Подейкували, що там мав бути VIP-готель. Місцеві мешканці навіть фантазували, які там будуть зарплати – розраховували на 500 -700 доларів плюс чайові, пише Правда.іф з посиланням на Версії.
Втім будівництво, яке курував сам Ющенко, раптово заглохло майже на фінішній прямій.
На початку 2000-их Віктор Ющенко і його соратник Євген Червоненко викупили у місцевих жителів хати з ділянками на віддаленому хуторі Татарова, який вклинюється у заповідну територію. Пізніше Червоненко від проекту відмежувався, тож Ющенко почав будівництво сам.
Дача стоїть через річку попри дорогу на водоспад Гук – на межі Карпатського заповідника. Будівництво там було дозволене, оскільки раніше на місці дачі був хутір і жили люди. З часом від хутора залишилася лише одна стара хата. Ще до початку будови до ділянки Ющенка були прокладені електричні стовпи та місток.
Будівництво хоч і було масштабне, втім йшло мляво. Розповідали, що все через те, що його курував безпосередньо сам Ющенко.
«Працює тільки одна невелика бригада, якою керує сам Віктор Андрійович. Часом навіть сам сідає за кермо будівельної техніки, носить інвентар або цеглу – хоче зробити все дуже ретельно», – розповідав в 2013 році Зіновій Шкутяк, тодішній голова політради партії “Наша Україна”.
Головна будівля – триповерховий дерев’яний палац, побудований частково з каменю, частково з дерев’яних брусів. Тут чимало мансард, веж та галерей. Від будиночка, в якому, вочевидь планувався ресторан, є вихід на терасу над гірською річкою.
Вниз за течією річки – ще один триповерховий палац, фасадну стіну якого прикрашає кована фігура гуцула з трембітою. В цьому будинку мав розміститись музей карпатських народних інструментів.
Планувалось також, що на території «дачі Ющенка» буде кілька музеїв, зокрема один з гуцульськими скринями.
Серед об’єктів, які мали з’явитися в маєтку колишнього президента, також в планах було співоче поле (концертний майданчик) на півтори тисячі осіб.
До 2015 року встигли завершити будівництво будиночка а-ля водяний млин, поряд з яким розставили муляжі улюблених президентських вуликів. Перед ним – невелике штучне озеро, а позаду – гуцульська колиба.
Все виглядало масштабно і автентично. Проте з 2015 року всі будівельні роботи різко зупинились.
Минулої весни на президентську дачу проник відомий львівський мандрівник, екстремал та дигер Андрій Риштун.
“Ми прикинулися туристами, що заблукали і прогулялися територією дачі. Тут суцільний будмайданчик. Дерев’яні будиночки, де колись жив Віктор Андрійович, знесли. На їх місці звели масивні конструкції з каменю та бетону. Вуликів теж вже немає, але дерев’яна церква ще залишилася”, – розповів чоловік і показав світлини за парканом.