Диван на коліщатках в темній вітальні

В обласному музеї визвольної боротьби хочуть зібрати кошти на унікальну "пружку" УГА (фото)

Автор: Орися Корчун
22/02/2018 18:39
Благодійність для лікування дитини, приєднайся зараз.
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Для поповнення колекції Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери збирають 5555 гривень на викуп на аукціоні унікальної нарукавної відзнаки ступеня старшин “пружки” часів Української Галицької армії.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

https://kurs.if.ua/media/gallery/full/3/3/3333333333332.jpg
Як писали ЗМІ, сьогодні в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби презентували унікальну “зубчатівку” часів Української Галицької армії.

 

Директор музею Ярослав Коретчук анонсував, що колекцію планують поповнити ще одним експонатом – нарукавною відзнакою ступеня старшин “пружкою”.

“Пружка з тканини з металевим закінченням нашивалася на рукав військового кітеля і відображала ступінь старшини. Якщо одна – то четар або поручник, якщо дві – це вже сотник, і три пружки однакові були символом курінного, чи сучасними словами майора”, – розповів Коретчук.

https://kurs.if.ua/media/gallery/full/4/4/4444444444441.jpg
Він зауважив, що є надзвичайно важливим показником те, що Українська Галицька армія попри недовге існування мала власні знаки розрізнення.

“Галицька армія, незважаючи на те, що відбувалася польсько-українська війна, зуміла за короткий час зорганізуватися і для військових цілей і потреб були введені знаки розрізнення – від рядового до старшини. Це свідчить про те, що Західноукраїнська Народна Республіка приділяла велику увагу цьому. Також певною мірою розвінчується міф про якусь партизанщину, адже УГА була дійсно боєздатною, дисциплінованою військовою силою, яка зуміла протягом 1918-1920 років вести збройну боротьбу проти кількох ворожих сил, які виступали проти існування української державності”, – зазначив Ярослав Коретчук.

За його словами, ці знаки розрізнення також свідчать про те, що держава і армія змогли налагодити життя.

Джерело