В Івано-Франківську ремонтують гуртожиток для вимушених переселенців на 180 місць. Проєкт реалізують за гроші Міжнародної організації з міграції, яка з перших днів великої війни відкрила регіональне представництво на Прикарпатті.
Про це Суспільному розповіла керівниця місцевого хабу організації Євгенія Коваленко.
За її словами, МОМ підтримує понад 35 колективних центрів для внутрішньо переміщених людей в Івано-Франківській області. У 31 з них — проводять частковий або капітальний ремонт.
Віра Зотова — двічі переселенка. У 2014 році жінка виїхала з Горлівки, а через повномасштабне вторгнення рф в Україну у березні 2022 року переїхала з Харкова на Прикарпаття. В гуртожитку Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проживали її донька та внуки.
“Комендант і тутешні люди допомагають нам. Зробили світло, полагодили розетки і навели порядок у санвузлах”, — розповідає Віра Зотова.
Гуртожиток університету нафти і газу — один з центрів, де Міжнародна організація з міграції робить частковий або капітальний ремонт.
69 кімнат відновлює мобільна бригада з шести робітників, розповідає підрядник Петро Гуменяк. З його слів, роботи на одному такому об’єкті можуть тривати від тижня до місяця.
“Ми облаштовуємо санвузли, додаємо додаткові нагрівачі та бойлери. Встановлюємо додаткові світильники у всіх кімнатах, де проживають переселенці”, — пояснює Петро Гуменяк.
Підрядник каже, повністю готових кімнат поки немає.
Втім, є такі, в яких вже встановили світильники та розетки. Наступного тижня в гуртожитку розпочнуть монтаж вікон, розповідає Петро Гуменяк.
За словами інженера обласного представництва Міжнародної організації з міграції Романа Попизенка, ремонтні роботи фінансують донори з Європи.
“Якщо є потреба у великих будівельних роботах, як-от заміна вікон чи утеплення, ми розробляємо проєктно-кошторисну документацію. Після цього оголошуємо тендер. Всі охочі підрядники — як з області, так і з України — можуть взяти в ньому участь”, — говорить інженер міського представництва організації.
Роман Попизенко каже: зараз також проводять ремонтні роботи у Рогатині, Тлумачі, Космачі, Лисці, Бурштині та Снятині. Приблизно раз на тиждень представники Міжнародної організації з міграції разом з підрядниками виїжджають на об’єкт та контролюють якість робіт.
За словами Євгенії Коваленко, з 24 лютого Міжнародна організація з міграції допомогла майже 80 тисячам людей в Івано-Франківській області. Йдеться про грошову допомогу, матраци, ковдри, кухонне приладдя, побутову техніку та гігієнічні набори.