В Івано-Франківську ремонтують гуртожиток для вимушених переселенців на 180 місць. Проєкт реалізують за гроші Міжнародної організації з міграції, яка з перших днів великої війни відкрила регіональне представництво на Прикарпатті.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Про це Суспільному розповіла керівниця місцевого хабу організації Євгенія Коваленко.
За її словами, МОМ підтримує понад 35 колективних центрів для внутрішньо переміщених людей в Івано-Франківській області. У 31 з них — проводять частковий або капітальний ремонт.
Віра Зотова — двічі переселенка. У 2014 році жінка виїхала з Горлівки, а через повномасштабне вторгнення рф в Україну у березні 2022 року переїхала з Харкова на Прикарпаття. В гуртожитку Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проживали її донька та внуки.
“Комендант і тутешні люди допомагають нам. Зробили світло, полагодили розетки і навели порядок у санвузлах”, — розповідає Віра Зотова.

Гуртожиток університету нафти і газу — один з центрів, де Міжнародна організація з міграції робить частковий або капітальний ремонт.
69 кімнат відновлює мобільна бригада з шести робітників, розповідає підрядник Петро Гуменяк. З його слів, роботи на одному такому об’єкті можуть тривати від тижня до місяця.
“Ми облаштовуємо санвузли, додаємо додаткові нагрівачі та бойлери. Встановлюємо додаткові світильники у всіх кімнатах, де проживають переселенці”, — пояснює Петро Гуменяк.
Підрядник каже, повністю готових кімнат поки немає.
Втім, є такі, в яких вже встановили світильники та розетки. Наступного тижня в гуртожитку розпочнуть монтаж вікон, розповідає Петро Гуменяк.

За словами інженера обласного представництва Міжнародної організації з міграції Романа Попизенка, ремонтні роботи фінансують донори з Європи.
“Якщо є потреба у великих будівельних роботах, як-от заміна вікон чи утеплення, ми розробляємо проєктно-кошторисну документацію. Після цього оголошуємо тендер. Всі охочі підрядники — як з області, так і з України — можуть взяти в ньому участь”, — говорить інженер міського представництва організації.
Роман Попизенко каже: зараз також проводять ремонтні роботи у Рогатині, Тлумачі, Космачі, Лисці, Бурштині та Снятині. Приблизно раз на тиждень представники Міжнародної організації з міграції разом з підрядниками виїжджають на об’єкт та контролюють якість робіт.
За словами Євгенії Коваленко, з 24 лютого Міжнародна організація з міграції допомогла майже 80 тисячам людей в Івано-Франківській області. Йдеться про грошову допомогу, матраци, ковдри, кухонне приладдя, побутову техніку та гігієнічні набори.