-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В Україні можуть дозволити подвійне громадянство: Зеленський подав законопроєкт

-Реклама-spot_img
spot_img
  • Проєкт закону №2590, який напрацьовувався разом зі Світовим конгресом українців, був поданий до парламенту Володимиром Зеленським.
  • У “Слузі народу” підкреслили, що текст ще потребує доопрацювання.
  • “ЄС” та “Батьківщина” виступили проти ініціативи

Верховна Рада цього тижня має намір розглянути президентський законопроєкт №2590 про подвійне громадянство в Україні.

Водночас між депутатськими фракціями щодо ухвалення цього документа зав’язалася суперечка. Про це йшлося на погоджувальній раді 18 травня.

“Ініціатива президента об’єднати 65 мільйонів українців, які проживають по всьому світу, знаходить своє втілення частково у цьому законопроєкті. Він напрацьовувався разом зі Світовим конгресом українців і з діаспорськими організаціями”, – звернувся до колег заступник голови ВРУ, представник президента у Раді Руслан Стефанчук.

- РЕКЛАМА-
В Україні можуть дозволити подвійне громадянство: законопроєкт викликав суперечки у Раді

   

За його словами, у проєкті закону чітко прописані норми щодо того, як обиратимуться країни, в яких визначатиметься громадянство. І йдеться нібито не про відкритий перелік, а такий, який затверджуватиметься окремо Верховною Радою чи Кабміном.

“Тобто це не буде волонтерський підхід щодо визнання усіх громадян, які проживають в інших країнах. Президент України підтримує пропозицію розглянути найближчим часом цей законопроєкт”, – додав Стефанчук.

Натомість проти такого рішення виступили представниця “Європейської солідарності” Ірина Геращенко та лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко. Друга навіть висунула вимогу зняти питання з розгляду, оскільки “це завершиться розпадом території України”.

Зі свого боку спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що навіть якщо законопроєкт потребує доопрацювання, то все одно рішення має ухвалювати парламент.Засідання погоджувальної ради депутатських фракцій 18 травня

Засідання погоджувальної ради депутатських фракцій 18 травня

“Насамперед ми говоримо про перше читання законопроєкту. Якщо він буде підтриманий у першому читанні, а не відправлений на доопрацювання. Голосувати за нього за основу чи в цілому ніхто не планує, і навіть такого рішення комітету, якщо не помиляюся, немає”, – зауважив він.

Тоді як голова профільного комітету, член депутатської групи “За майбутнє” Дмитро Лубінець запевнив, що на комітеті проєкт закону розглянули і з’ясували, що до нього “справді є дуже багато запитань”. Але теж зазначив: для того, щоб законопроєкт відправити на повторне перше читання, його все одно треба винести в залу.

Разумков пропонував залишити проєкт у порядку денному. На вимогу “Батьківщини” і “ЄС” він таки порушив питання щодо зняття на погоджувальній раді, але голови фракцій та груп відповідне рішення не підтримали.

За даними ж нардепки від фракції “Європейська солідарність” Вікторії Сюмар, це питання мають розглянути 19 травня.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні