В Україні пенсії в 2021-му перерахують як мінімум три рази. На розмір виплат вплине підвищення мінімальної зарплати і майбутня індексація.
Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. У березні проведуть перерахунок усіх пенсій. Підвищення становитиме близько 15%. Наприклад, якщо розрахунковий розмір пенсії 2400 грн, то після березневого підвищення пенсіонер зможе отримати 2760 грн. А якщо розрахунковий розмір 1500 грн, то після підвищення розмір виплати не зміниться, він буде на рівні прожиткового мінімуму (1769 грн з грудня 2020 року).
Отже, пенсії в Україні рахуються за такою формулою:
- Середня зарплата за останні три роки (по країні) * співвідношення власної зарплати до середньої по країні * стаж у роках * 1%:
Також на зростання пенсій вплине і підвищення мінімальної зарплати в наступному році. Виросте і пенсія для тих, хто виконав вимоги щодо стажу (35 років для чоловіків і 30 років для жінок) і кому вже виповнилося 65 років. Вони, згідно із законом, мають право на виплату в розмірі не менш ніж 40% мінімалки.
- з 1 січня 2021 року – 2400 грн;
- з 1 липня 2021 року – 2600 грн.
Вчена Лідія Ткаченко зазначає: з урахуванням, що в наступному році влада обіцяє зробити доплату в 500 грн усім, хто має вдосталь стажу й досяг віку 75 років, таке підвищення торкнеться незначної кількісті українців
Як повідомляв OBOZREVATEL:
- В Україні в 2020-му довше доведеться працювати тим, хто має до 27 років стажу, а також жінкам, які народилися після 1 жовтня 1960-го.
- Зовсім скоро частина українців, які отримують допомогу від держави у вигляді пенсій, субсидій, допомог, стипендій та іншого, можуть позбутися бюджетних виплат. Це пов’язано з тим, що в Україні проведуть масштабну перевірку на законність отримання держдопомоги.
- Економіст Віктор Скаршевський зазначив, що верифікація соціальних виплат в Україні не є чимось новим, вона проводилася з 2016 року до жовтня 2018 року, коли Конституційний суд України заявив, що Міністерство фінансів отримало доступ до особистих даних громадян.
- Підвищення пенсійного віку в Україні неминуче, а дефіцит Пенсійного Фонду за наявних параметрів системи не зникне ніколи. Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.