В Україні подорожчає хліб: коли та наскільки
Диван на коліщатках в темній вітальні

В Україні подорожчає хліб: коли та наскільки

Автор: Петро Якимчук
17/10/2021 16:20
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

На ціни впливає значне здорожчання газу, електроенергії, цукру, олії і пшениці.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Найближчим часом ціни на хліб в Україні можуть зрости на 25%.

Про це керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко розповів в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Він зазначив, що за останній рік ціна природного газу зросла в сім разів, а електроенергії — в два рази. Згідно з розрахунками ВАП, при пікових цінах частка енергоносіїв у собівартості хліба збільшиться від 5-7% до 15-20%. 

Як пояснив Юрій Дученко, 90% великих і майже всі малі підприємства для виробництва хліба використовують природний газ, водночас блакитне паливо становить 60% їх енергоспоживання, а електроенергія — 40%. За його словами, ціни на хліб також виростуть через здорожчання цукру і рослинної олії вдвічі, які є ключовими інгредієнтами під час випічки, а також інфляція більше 10% в річному вимірі. Крім того, пшениця за рік подорожчала від 6,05-6,6 тисяч гривень за тонну до 7,7-8,5 тисячі гривень (на 27-29%).

Зачинення хлібних заводів у країні поки не загрожує, проте штучне стримування цін може призвести до дефіциту одного з найголовніших продуктів.

За словами Дученка, Асоціація пекарів уже звернулася до Міністерства аграрної політики та Антимонопольного комітету з вимогою розслідувати різке зростання цін на хліб.

Як повідомлялося, до кінця року в Україні гречка може здорожчати на третину – це прогнози Міжнародної асоціації гречки. За останні два роки ціна на цю крупу постійно росла – від 10 грн до 50 грн. Економісти прогнозують, якщо аграрії вирішать підняти вартість гречки, споживач просто обере інші крупи. Адже, окрім гречки, українці з’їдають на рік 20 млн тонн різного типу зернових.