В Україні різко зменшать розмір субсидії: як рахуватимуть

0
261
В Україні різко зменшать розмір субсидії: як рахуватимуть

Якщо зараз у формулі враховують 15% від розрахункового заробітку, то за новими правилами – 20%

В Україні після скасування карантину різко зменшать розмір субсидії. Якщо зараз у формулі враховують 15% від розрахункового заробітку, то за новими правилами – 20%.

Розмір субсидії вважається як різниця між вартістю комуналки та обов’язкового платежу. Зі свого боку обов’язковий платіж – це певний відсоток доходу сім’ї, який конкретний пільговик може віддавати за комунальні послуги.

Цей відсоток для всіх рахується індивідуально. До травня цього року для підрахунку середній дохід на одного члена сім’ї ділили на два прожиткові мінімуми і множили на 15%. Те, що вийде – і є відсоток обов’язкового платежу із сукупного доходу.

Із травня 2020 року замість 15% Кабмін почав рахувати 20%. Що це означає?

За старими правилами сім’я з трьох осіб із доходом в 6 тис. грн мала платити за комуналку не більше 900 грн. І якщо, наприклад, соціальний норматив комунальних послуг при цьому обходився у 2000 грн, то держава виділяла їм 1100 грн, щоб вони додали свої 900 і оплатили комуналку.

За новими правилами ця ж сім’я має заплатити зі свого бюджету за комуналку вже 1200 грн.

«Разом з усіма змінами, за моїми підрахунками, люди отримуватимуть субсидію на 40% менше, ніж минулого року. А чому це зробили? На 10,5 млрд у 2020-му зменшили програму субсидій і на 1,5 млрд зменшили витрати на державну соціальну допомогу», – прокоментував нововведення ексміністр соцполітики Андрій Рева.

Джерело: Обозреватель

Нагадуємо, що

Прикарпатцям на замітку. В Україні урізали субсидії: у кого заберуть і скільки доведеться платити


Понад 70 тисяч прикарпатців можуть залишитися без субсидії через борги за газ

Стало відомо, хто і чому з франківців не може отримати субсидії

Підписка
Сповіщення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі